Naše kočičky

Minda

Věk: 7 měsíců
Pohlaví: kočka
Minda je narozena asi 8.10.2022. K nám do útulku byla přijata 22.10.2022 spolu se svojí maminou Mínou a se svými čtyřmi sourozenci - kočičkou Miškou a kocourkem Freydym, Greydym a Princátkem. Byli nalezeni ve Velkých Losinách, kde se Mína okotila jedné paní v kůlně. Jelikož začínalo být chladno a koťátka byla teprve čtrnáctidenní kontaktovala nás paní s prosbou o přijetí. Nakonec jsme je i nad stav přijali. Minda je želvovinová kočička. Je trochu opatrnější než její sourozenci, ale není divoká. Jen jí trvá než získá důvěru. Hrozně ráda si hraje a skotačí. Z důvodu, že se u jejích sourozenců objevila FIP nákaza adopce možná jen do nového domova bez dalších kočiček, jako jedináček.

Ďáblice

Věk: 9 let
Pohlaví: kočka, kastrovaná
Ďáblice je narozena asi 12.5.2014. K nám do útulku byla přijata 22.12.2022. Ďáblice je mamina od kocourka Frída a kočičky Frídy a také je sestra kočičky Čertice. Všichni byli nalezeni v Králíkách paní, která Ďáblici nechala na své náklady vykastrovat a otestovat. Ďáblice je celá černá kočka a je stejně jako její sestra Čertice hodně plachá a nedůvěřivá k lidem, snad se to časem zlepší. Z toho důvodu je vhodnější do virtuální adopce.

Čertice

Věk: 2 roky
Pohlaví: kočka
Čertice je narozena asi 12.5.2014. K nám do útulku byla přijata 12.11.2022. Byla nalezena v Králíkách a je to sestra Ďáblice. Nejdříve byla odchycena a k nám do útulku dovezena koťátka od Ďáblice - kocourek Frído a kočička Frída, poté Čertice a poslední mamina od koťátek Ďáblice - sestra od Čertice. Ďáblice je celá černá kočka s mírně bílou náprsenkou. Je hodně bojácná a nedůvěřivá k lidem, snad se to časem zlepší. Z toho důvodu je vhodnější jen do virtuální adopce.

Frída

Věk: 8 měsíců
Pohlaví: kočka
Frída je narozena asi 2.9.2022. K nám do útulku byla přijata 9.11.2022. Byla nalezena v Králíkách spolu se svým bratříčkem Frídou a maminou Ďáblicí. Kontaktovala nás paní, že odchytila kotě to byl kocourek Frído a že je tam ještě jedno, kočička Frída, ale to se ji zatím nepodařilo odchytit. Odchytila ji až 9.11.2022 a ještě 12.11.2022 byla dovezena kočička Čertice - sestra od maminy koťat Ďáblice, ta se podařila odchytit 22.12. 2022. Frída je šedá kočička s černými proužky. Je trochu bojácná, ale jen zpočátku.

Frído

Věk: 8 měsíců
Pohlaví: kocour
Frído je narozen asi 2.9.2022. K nám do útulku byl přijat 6.11.2022. Byl nalezen v Králíkách spolu se svojí sestřičkou Frídou a maminou Ďáblicí. Kontaktovala nás paní, že odchytila kotě to byl kocourek Frído a že je tam ještě jedno, kočička Frída, ale ta se ji zatím nepodařilo odchytit. Odchytila ji až 9.11.2022 a ještě 12.11.2022 byla dovezena kočička Čertice - sestra od maminy koťat Ďáblice, ta se podařila odchytit 22.12. 2022. Frído je celý černý kocourek. Je trochu bojácný, ale jen zpočátku.

Kora

Věk: 9 měsíců
Pohlaví: kočka
Kora je narozena asi 2.8.2022. K nám do útulku byla přijata 23.8.2022 spolu s maminou Broskvičkou a se svými třemi sourozenci - sestřičkou Kirou a bratříčky Winkym a Tinkym. Při přijetí byla koťátka asi tři týdny stará a musela se začít dokrmovat lahvičkou, protože Broskvička měla málo mléka. Byli nalezeni v Bedřichovicích, kde se u jednoho domku objevují vyhozené kočičky, je to vedle silnice. Gravidní Broskvička se jim tam okotila na uhlí. Kora je želvovinová kočička. Je mazlivá, hravá pořád jen skotačí se sourozenci.

Tinky

Věk: 9 měsíců
Pohlaví: kocour
Tinky je narozen asi 2.8.2022. K nám do útulku byl přijat 23.8.2022 spolu s maminou Broskvičkou a se svými třemi sourozenci - sestřičkou Kirou, Korou a bratříčkem Winkym. Při přijetí byla koťátka asi tři týdny stará a musela se začít dokrmovat lahvičkou, protože Broskvička měla málo mléka. Byli nalezeni v Bedřichovicích, kde se u jednoho domku objevují vyhozené kočičky, je to vedle silnice. Gravidní Broskvička se jim tam okotila na uhlí. Tinky je celý mouratý kocourek. Je nesmírně hodný, mazlivý a hravý.

Káťa

Věk: 8 měsíců
Pohlaví: kočka
Káťa je narozena asi 26.9.2022. K nám do útulku byla přijata 31.10.2022 spolu se svým bratříčkem Páťou. Byli nalezeni v Bratrušově. Kontaktovala nás paní, která jela ze Šumperka na Jeseník a na začátku Bratrušova vidí u cesty sedět malé kotě. Zastaví a kousek od něj sedí další. Tak to celé obešla, ale žádné další už nenašla. Ihned nám volala. Koťátka byla při přijetí vyhladovělá a zavšivená. Ihned jsme je objednali na veterinu. Káťa je celá černá kočička a je hodná, mazlivá a přítulná. Z důvodu, že se u jejího sourozence objevila FIP nákaza adopce možná jen do nového domova bez dalších kočiček, jako jedináček.

Mína

Věk: 5 let
Pohlaví: kočka
Mína je narozena asi 12.05.2018. K nám do útulku byla přijata 22.10.2022 spolu se svými 5 dvoutýdenními koťátky. Byli nalezeni ve Velkých Losinách. Kontaktovala nás paní, že se jí kočička zabydlela a okotila v kůlně. I přes vyhlášený STOP STAV jsme je přijali, protože v kůlně by koťátka umrzla. Mína je celá šedá kočička. Je neskutečně hodná, starostlivá mamina a je přítulná. Z důvodu, že se u jejích koťátek objevila FIP nákaza adopce možná jen do nového domova bez dalších kočiček, jako jedináček.

Nancy

Věk: 1 rok
Pohlaví: kočka
Nancy je narozena asi 2.4.2022. K nám do útulku byla přijata 16.9.2022. Byla nalezena Na Ramzové. Kontaktovali nás dvě paní, které byli na dovolené na chatě na Šeráku s prosbou o přijetí kočičky, která se potulovala v okolí chaty a naříkala hlady. Kočičku jsme i nad stav přijali. Zpočátku byla vyplašená, ale pomalu si zvykla. Nancy je celá mouratá kočička, která má místy mírně rezavé flíčky. Je hodně mazlivá a kontaktní.

Gaia

Věk: 10 měsíců
Pohlaví: kočka
Gaia je narozena asi 16.7.2022. K nám do útulku byla přijata 14.9.2022. Byla nalezena v Libavé u Olomouce. Kontaktovala nás paní, že maličkou Gaiu našla vyhozenou venku, má něco s očičkem a je vyhublá. I přes stop stav jsme ji přijali a paní ji přivezla. Hned druhý den po přijetí jsme jeli s kočičkou na veterinu a tam konstatovali, že má přes očičko blánu, která se musí odoperovat a pak se uvidí, jestli se očičko bude dát zachránit a nebo jestli o něj bude muset přijít. Druhé očičko měla zahnísané a muselo se jí ho čistit. Gaia je celá rezavá kočička. Je neskutečně milá, hodná, mazlivá a přítulná.

Elsa

Věk: 11 měsíců
Pohlaví: kočka
Elsa je narozena asi 15.6.2022. K nám do útulku byla přijata 3.9.2022. Byla nalezena v Šumperku na ulici 8. května, kde ji nalezli děti jak se potulovala pod auty. Neváhali a vzali ji domů. Nás kontaktoval jejich otec a kočičku přivezl. Elsa je želvovinová kočička. Je nesmírně mazlivá, hodná, mírumilovná a kontaktní. Hodně ráda se mazlí a pokud někoho spatří hned se za ním vydá a začne se otírat a vrnět.

Kubík

Věk: 10 měsíců
Pohlaví: kocour, kastrovaný
Kubík je narozen asi 30.6.2022. K nám do útulku byl přijat 23.8.2022 spolu se svými dvoumi sestřičkami Kitty a Ketty. Byli nalezeni v Bedřichovicích, kde se u jednoho domku objevují vyhozené kočičky, navíc je to vedle silnice. Původně jsme tam jeli pro kočičku Broskvičku, která se okotila na uhlí, ale nakonec jsme vzali i tyhle tři rarášky, protože nám jich bylo líto. Kubík je rezavobílý kocourek s delším chloupkem. První dny u nás byl opatrnější, ale teď u z něj neskutečný mazlík a rád si hraje. Při hlazení hned začne krásně vrnět.

Ketty

Věk: 10 měsíců
Pohlaví: kočka
Ketty je narozena asi 30.6.2022. K nám do útulku byla přijata 23.8.2022 spolu se svými dvoumi sourozenci kočičkou Kitty a kocourkem Kubíkem. Byli nalezeni v Bedřichovicích, kde se u jednoho domku objevují vyhozené kočičky, navíc je to vedle silnice. Původně jsme tam jeli pro kočičku Broskvičku, která se okotila na uhlí, ale nakonec jsme vzali i tyhle tři rarášky, protože nám jich bylo líto. Ketty je celá mouratá kočička s delším chloupkem. Je zatím trochu opatrnější, bojí se. Je ale jen vystrašená z nového prostředí. Když zjistí, že se jí nic nestane, nechá se i pohladit. Chce to jen čas a trpělivost. Už si u nás zvykla natolik, že se neschovává a neutíká.

Kitty

Věk: 10 měsíců
Pohlaví: kočka
Kitty je narozena asi 30.6.2022. K nám do útulku byla přijata 23.8.2022 spolu se svými dvoumi sourozenci kočičkou Ketty a kocourkem Kubíkem. Byli nalezeni v Bedřichovicích, kde se u jednoho domku objevují vyhozené kočičky, navíc je to vedle silnice. Původně jsme tam jeli pro kočičku Broskvičku, která se okotila na uhlí, ale nakonec jsme vzali i tyhle tři rarášky, protože nám jich bylo líto. Kitty je mouratobílá kočička s delším chloupkem. Je zatím trochu opatrnější, ale není divoká a nechce se schovávat. Jen je vystrašená z nového prostředí. Nechá se pohladit a časem z ní určitě bude i mazlík. Chce to jen čas a trpělivost.

Broskvička

Věk: 3 roky
Pohlaví: kočka
Broskvička je narozena asi 2.5.2020. K nám do útulku byla přijata 23.8.2022 spolu se svými čtyřmi koťátky, které byli asi tři týdny staré. Byla nalezena v Bedřichovicích, kde se u jednoho domku objevují vyhozené kočičky, je to vedle silnice. Gravidní Broskvička se jim tam okotila na uhlí. Do útulku jsme ji přijali spolu s jejími 4 malými asi třítýdenními koťátky. Jela jsem hlavně pro ně, ale když jsem viděla, že se tam potulují ještě tři malá asi měsíc a půl stará koťátka, neváhala jsem a vzala je také. Broskvička je celá mouratá kočička. Je nesmírně hodná, mazlivá a o svá koťátka se krásně stará, je starostlivá.