Naše kočičky

Ebinka

Věk: 6 měsíců
Pohlaví: kočka
Ebinka je narozena asi 2.3.2023. K nám do útulku byla přijata 18.9.2023. Byla nalezena v Hanušovicích. Kontaktovali nás dvě paní učitelky, které šly zrovna z práce na vlak, že u vlakového nádraží ve výkopu mňoukala kočička. Vzaly ji a dovezly ji k nám do útulku. Při přijetí nebyla nijak zanedbaná, možná se někomu zaběhla a nenašla cestu zpět. Ebinka je tříbarevná kočička. Je neskutečně milá, mazlivá a kontaktní. Ráda si hraje a baští. Pokud hledáte krasavici na mazlení a bezva společnici do života je Ebinka ta pravá volba.

Losinka

Věk: 3 měsíce
Pohlaví: kočka
Losinka je narozena asi 18.6.2023. K nám do útulku byla přijata 11.8.2023. Byla nalezena na lukách mezi Velkými Losinami a Loučnou. Nalezla ji tam slečna, která se projížděla na koni. Najednou uslyšela mňoukání a uprostřed luk nalezla malou bílošedou kuličku. Jelikož v okolí nebyl žádný dům, zavolala příteli, aby přijel autem a kontaktovali nás s prosbou o přijetí. Koťátko bylo hladové a na smrt vystrašené. Losinka je bílošeděmourovatá kočička. Při přijetí měla průjem, výtok z očiček, byla hubená a vytrašená. Snažíme se ji neustále socializovat, ale kdo ví co zažila a co to v ní zanechalo. Je pořád nevěřícná a bojácná. .

Mišpulinka

Věk: 3 měsíce
Pohlaví: kočka
Mišpulinka je narozena asi 20.6.2023. K nám do útulku byla přijata 10.8.2023. Byla nalezena u Oskavy, kde ji nalezli houbaři na kraji silnice. Kontaktovali nás s prosbou o přijetí. Nakonec jsme ji po zvážení situace přijali, protože nám paní řekla, že si ji nemůže nechat, že má doma kočku, která by ji nepřijala. Při přijetí měla zalepená očička hnisem a byla pohublá. Hned druhý den jsme ji vzali na veterinu, kde dostala pipetu na ušní svrab a mastičku do očiček. Mišpulinka je černobílá kočička. Je nesmírně mazlivá a hravá. Při kontaktu začne okamžitě krásně vrnět. Má hrozně ráda lidský kontakt a je schopná se chytit vaší ruky a viset na vás jako klíště :) Někdy je až moc vlezlá, je to prostě malý rarach.

Luky

Věk: 3 roky
Pohlaví: kocour
Luky je narozen asi 10.5.2020. K nám do útulku byl přijat 18.6.2023 spolu se svojí sestřičkou nebo ,,jen'' parťačkou Lunou ( nevíme zda jsou sourozenci ). Byli odloženi v přepravce přede dveře našeho azylu, kdy nám pán, který je u našich dveří zanechal, napsal sms, že je k nám odložil. Na náš telefonát reagoval tím, že se k němu zaběhli a on si je nemůže nechat. Obě kočičky byli v dobrém stavu a na nějaké venkovní a zaběhnuté kočky nevypadali. Více informací z jejich předešlého života nemáme... Luky je bílošeděmourovatý kocourek a je hodný, hravý, kontaktní a zvědavý. Má rád lidskou společnost a neustále vyžaduje pozornost. Hrozně rád baští a není vůbec vybíravý, je vděčný za každou dobrotu.... Jeho parťačka Luna již odešla do nového domova. Luky stále na domov čeká....

Minda

Věk: 11 měsíců
Pohlaví: kočka
Minda je narozena asi 8.10.2022. K nám do útulku byla přijata 22.10.2022 spolu se svojí maminou Mínou a se svými čtyřmi sourozenci - kočičkou Miškou a kocourkem Freydym, Greydym a Princátkem. Byli nalezeni ve Velkých Losinách, kde se Mína okotila jedné paní v kůlně. Jelikož začínalo být chladno a koťátka byla teprve čtrnáctidenní kontaktovala nás paní s prosbou o přijetí. Nakonec jsme je i nad stav přijali. Minda je želvovinová kočička. Je trochu opatrnější než její sourozenci, ale není divoká. Jen jí trvá než získá důvěru. Hrozně ráda si hraje a skotačí. Z důvodu, že se u jejích sourozenců objevila FIP nákaza adopce možná jen do nového domova bez dalších kočiček, jako jedináček.

Ďáblice

Věk: 9 let
Pohlaví: kočka, kastrovaná
Ďáblice je narozena asi 12.5.2014. K nám do útulku byla přijata 22.12.2022. Ďáblice je mamina od kocourka Frída a kočičky Frídy a také je sestra kočičky Čertice. Všichni byli nalezeni v Králíkách paní, která Ďáblici nechala na své náklady vykastrovat a otestovat. Ďáblice je celá černá kočka a je stejně jako její sestra Čertice hodně plachá a nedůvěřivá k lidem, snad se to časem zlepší. Z toho důvodu je vhodnější do virtuální adopce.

Čertice

Věk: 3 roky
Pohlaví: kočka
Čertice je narozena asi 12.5.2014. K nám do útulku byla přijata 12.11.2022. Byla nalezena v Králíkách a je to sestra Ďáblice. Nejdříve byla odchycena a k nám do útulku dovezena koťátka od Ďáblice - kocourek Frído a kočička Frída, poté Čertice a poslední mamina od koťátek Ďáblice - sestra od Čertice. Ďáblice je celá černá kočka s mírně bílou náprsenkou. Je hodně bojácná a nedůvěřivá k lidem, snad se to časem zlepší. Z toho důvodu je vhodnější jen do virtuální adopce.

Frída

Věk: 1 rok
Pohlaví: kočka
Frída je narozena asi 2.9.2022. K nám do útulku byla přijata 9.11.2022. Byla nalezena v Králíkách spolu se svým bratříčkem Frídou a maminou Ďáblicí. Kontaktovala nás paní, že odchytila kotě to byl kocourek Frído a že je tam ještě jedno, kočička Frída, ale to se ji zatím nepodařilo odchytit. Odchytila ji až 9.11.2022 a ještě 12.11.2022 byla dovezena kočička Čertice - sestra od maminy koťat Ďáblice, ta se podařila odchytit 22.12. 2022. Frída je šedá kočička s černými proužky. Je trochu bojácná, ale jen zpočátku.

Frído

Věk: 1 rok
Pohlaví: kocour
Frído je narozen asi 2.9.2022. K nám do útulku byl přijat 6.11.2022. Byl nalezen v Králíkách spolu se svojí sestřičkou Frídou a maminou Ďáblicí. Kontaktovala nás paní, že odchytila kotě to byl kocourek Frído a že je tam ještě jedno, kočička Frída, ale ta se ji zatím nepodařilo odchytit. Odchytila ji až 9.11.2022 a ještě 12.11.2022 byla dovezena kočička Čertice - sestra od maminy koťat Ďáblice, ta se podařila odchytit 22.12. 2022. Frído je celý černý kocourek. Je trochu bojácný, ale jen zpočátku.

Kora

Věk: 1 rok
Pohlaví: kočka
Kora je narozena asi 2.8.2022. K nám do útulku byla přijata 23.8.2022 spolu s maminou Broskvičkou a se svými třemi sourozenci - sestřičkou Kirou a bratříčky Winkym a Tinkym. Při přijetí byla koťátka asi tři týdny stará a musela se začít dokrmovat lahvičkou, protože Broskvička měla málo mléka. Byli nalezeni v Bedřichovicích, kde se u jednoho domku objevují vyhozené kočičky, je to vedle silnice. Gravidní Broskvička se jim tam okotila na uhlí. Kora je želvovinová kočička. Je mazlivá, hravá pořád jen skotačí se sourozenci.

Tinky

Věk: 1 rok
Pohlaví: kocour
Tinky je narozen asi 2.8.2022. K nám do útulku byl přijat 23.8.2022 spolu s maminou Broskvičkou a se svými třemi sourozenci - sestřičkou Kirou, Korou a bratříčkem Winkym. Při přijetí byla koťátka asi tři týdny stará a musela se začít dokrmovat lahvičkou, protože Broskvička měla málo mléka. Byli nalezeni v Bedřichovicích, kde se u jednoho domku objevují vyhozené kočičky, je to vedle silnice. Gravidní Broskvička se jim tam okotila na uhlí. Tinky je celý mouratý kocourek. Je nesmírně hodný, mazlivý a hravý.

Káťa

Věk: 1 rok
Pohlaví: kočka
Káťa je narozena asi 26.9.2022. K nám do útulku byla přijata 31.10.2022 spolu se svým bratříčkem Páťou. Byli nalezeni v Bratrušově. Kontaktovala nás paní, která jela ze Šumperka na Jeseník a na začátku Bratrušova vidí u cesty sedět malé kotě. Zastaví a kousek od něj sedí další. Tak to celé obešla, ale žádné další už nenašla. Ihned nám volala. Koťátka byla při přijetí vyhladovělá a zavšivená. Ihned jsme je objednali na veterinu. Káťa je celá černá kočička a je hodná, mazlivá a přítulná. Z důvodu, že se u jejího sourozence objevila FIP nákaza adopce možná jen do nového domova bez dalších kočiček, jako jedináček.

Mína

Věk: 5 let
Pohlaví: kočka
Mína je narozena asi 12.05.2018. K nám do útulku byla přijata 22.10.2022 spolu se svými 5 dvoutýdenními koťátky. Byli nalezeni ve Velkých Losinách. Kontaktovala nás paní, že se jí kočička zabydlela a okotila v kůlně. I přes vyhlášený STOP STAV jsme je přijali, protože v kůlně by koťátka umrzla. Mína je celá šedá kočička. Je neskutečně hodná, starostlivá mamina a je přítulná. Z důvodu, že se u jejích koťátek objevila FIP nákaza adopce možná jen do nového domova bez dalších kočiček, jako jedináček.

Nancy

Věk: 1 rok
Pohlaví: kočka
Nancy je narozena asi 2.4.2022. K nám do útulku byla přijata 16.9.2022. Byla nalezena Na Ramzové. Kontaktovali nás dvě paní, které byli na dovolené na chatě na Šeráku s prosbou o přijetí kočičky, která se potulovala v okolí chaty a naříkala hlady. Kočičku jsme i nad stav přijali. Zpočátku byla vyplašená, ale pomalu si zvykla. Nancy je celá mouratá kočička, která má místy mírně rezavé flíčky. Je hodně mazlivá a kontaktní.

Gaia

Věk: 1 rok
Pohlaví: kočka
Gaia je narozena asi 16.7.2022. K nám do útulku byla přijata 14.9.2022. Byla nalezena v Libavé u Olomouce. Kontaktovala nás paní, že maličkou Gaiu našla vyhozenou venku, má něco s očičkem a je vyhublá. I přes stop stav jsme ji přijali a paní ji přivezla. Hned druhý den po přijetí jsme jeli s kočičkou na veterinu a tam konstatovali, že má přes očičko blánu, která se musí odoperovat a pak se uvidí, jestli se očičko bude dát zachránit a nebo jestli o něj bude muset přijít. Druhé očičko měla zahnísané a muselo se jí ho čistit. Gaia je celá rezavá kočička. Je neskutečně milá, hodná, mazlivá a přítulná.

Elsa

Věk: 1 rok
Pohlaví: kočka, kastrovaná
Elsa je narozena asi 15.6.2022. K nám do útulku byla přijata 3.9.2022. Byla nalezena v Šumperku na ulici 8. května, kde ji nalezli děti jak se potulovala pod auty. Neváhali a vzali ji domů. Nás kontaktoval jejich otec a kočičku přivezl. Elsa je želvovinová kočička. Je nesmírně mazlivá, hodná, mírumilovná a kontaktní. Hodně ráda se mazlí a pokud někoho spatří hned se za ním vydá a začne se otírat a vrnět.