Naše kočičky

Lejla

Věk: 1 rok
Pohlaví: kočka
Lejla je narozena odhadem asi 15.5.2020. K nám do útulku byla přijata 16.12.2021. Byla nalezena v Hanušovicích. Potulovala se po venku a jedné paní jí bylo líto, tak nám zavolala a my jsme ji přijali. Při přijetí byla vyhublá a celá zablešená a měla po celém těle strupy. Na veterině dostala šampon, ve kterém jsme ji museli vykoupat a pipetu na odblešení a odčervení a léky proti svědění. Lejla je černá dlouhosrstá kočička s místy mírně nahnědlou barvou. Je nesmírně hodná, mazlivá a přítulná. Je to krasavice.

Bella

Věk: 3 měsíce
Pohlaví: kočka
Bella je narozena 5.10.2021. K nám do útulku byla přijata 2.12.2021 spolu se svými čtyřmi sourozenci - sestřička Stella a bratříček Čaky, Riky a Miky. K nám do útulku je donesl pán z chatové oblasti Lužná, že je krmí, ale nemůže si je nechat a že pokud je nepřijmeme tak, že je někde vypustí. Tak jsme je přijali. Ze začátku byli velice bojácní, ale už si pomaloučku začali zvykat a už se tak nebojí. Bella je rezavobílá kočička u které převládá rezavá barva. Pořád se ještě musí socializovat a zvykat si, ale už se tolik nebojí a nechá se i pohladit.

Stella

Věk: 3 měsíce
Pohlaví: kočka
Stella je narozena 5.10.2021. K nám do útulku byla přijata 2.12.2021 spolu se svými čtyřmi sourozenci - sestřička Bella a bratříček Čaky, Riky a Miky. K nám do útulku je donesl pán z chatové oblasti Lužná, že je krmí, ale nemůže si je nechat a že pokud je nepřijmeme tak, že je někde vypustí. Tak jsme je přijali. Ze začátku byli velice bojácní, ale už si pomaloučku začali zvykat a už se tak nebojí. Stella je rezavobílá kočička. Pořád se ještě musí socializovat a zvykat si, ale už se tolik nebojí a nechá se i pohladit. Hrozně ráda dovádí se svými sourozenci.

Miky

Věk: 3 měsíce
Pohlaví: kocour
Miky je narozen 5.10.2021. K nám do útulku byl přijat 2.12.2021 spolu se svými čtyřmi sourozenci - sestřička Bella a Stella a bratříček Riky a Čaky. K nám do útulku je donesl pán z chatové oblasti Lužná, že je krmí, ale nemůže si je nechat a že pokud je nepřijmeme tak, že je někde vypustí. Tak jsme je přijali. Ze začátku byli velice bojácní, ale už si pomaloučku začali zvykat a už se tak nebojí. Miky je rezavobílý kocourek u kterého převládá bílá barva. Pořád se musí ještě socializovat, ale už není tolik bojácný a nechá se i pohladit.

Riky

Věk: 3 měsíce
Pohlaví: kocour
Riky je narozen 5.10.2021. K nám do útulku byl přijat 2.12.2021 spolu se svými čtyřmi sourozenci - sestřička Bella a Stella a bratříček Čaky a Miky. K nám do útulku je donesl pán z chatové oblasti Lužná, že je krmí, ale nemůže si je nechat a že pokud je nepřijmeme tak, že je někde vypustí. Tak jsme je přijali. Ze začátku byli velice bojácní, ale už si pomaloučku začali zvykat a už se tak nebojí. Riky je světle rezavý kocourek. Pořád se musí ještě socializovat, ale už není tolik bojácný, nechá se pohladit i pomazlit.

Čaky

Věk: 3 měsíce
Pohlaví: kocour
Čaky je narozen 5.10.2021. K nám do útulku byl přijat 2.12.2021 spolu se svými čtyřmi sourozenci - sestřička Bella a Stella a bratříček Riky a Miky. K nám do útulku je donesl pán z chatové oblasti Lužná, že je krmí, ale nemůže si je nechat a že pokud je nepřijmeme tak, že je někde vypustí. Tak jsme je přijali. Ze začátku byli velice bojácní, ale už si pomaloučku začali zvykat a už se tak nebojí. Čaky je šedobílý kocourek. Je z pěti sourozenců pořád nejvíce plachý a na lidi ještě i syčí. Musí se pořád socializovat.

Bobeš

Věk: 4 měsíce
Pohlaví: kocour
Bobeš je narozen 11.9.2021. K nám do útulku byl přijat 25.9.2021. Byl nalezen v Pustých Žibřidovicích. Byl přijat spolu se svými dvoumi sourozenci jako čtrnáctidenní koťátka, protože jejich maminku zajelo auto a o ně se neměl kdo postarat. Bohužel dvě koťátka zemřela a přežil jen Bobeš. Bobeš je ceý mouratý kocourek. Je nesmírně mazlivý a přítulný. Hrozně rád si hraje a dovádí. Je hrozně živej a někdy ďáblík.

Hugo

Věk: 1 rok
Pohlaví: kocour
Hugo je narozen asi 5.12.2021. K nám do útulku byl přijat 15.10.2021. Byl nalezen v Králíkách. Dovezla ho paní, která jej nalezla v Králíkách u školy, kde naříkal hlady. Paní jej bylo líto, protože v blízkosti byla hlavní silnice a hrozilo, že by jej mohlo zajet auto. Kontaktovala nás a kocourka přivezla. Okamžitě se u nás vrhnul na misku se žrádlem, které jsme mu přichystali a vše v okamžiku zbaštil. Hugo je bílomouratý kocourek. Je nesmírně hodný a mazlivý. Je rád za každé pohlazení a za odpočinek v teple. Hrozně rád by našel milující domov plný pohody a hodného páníčka.

Jůlinka

Věk: 6 měsíců
Pohlaví: kočka
Jůlinka je narozena 10.7.2021. K nám do útulku byla přijata 23.9.2021 spolu se svými 3 sourozenci - bratříčkem Šmudlíkem a Šášou a sestřičkou Briketou. Byli nalezeni v Dlouhé Loučce v lokalitě, kde se vyskytuje větší množství nekastrovaných koček, které se místní dobrovolníci snaží odchytávat a kastrovat. Koťátka žila venku s maminou bez kontaktu s člověkem a proto jsou polodivoká a musejí se socializovat. Jůlinka je celá mourovatá kočička. Při příchodu byla velmi vystrašená z jakéhokoli kontaktu s člověkem. Postupně se osměluje, ale zatím je pořád plašší. Pořád se hodně bojí, ale už nesyčí. Pořád se snaží skrývat a utíkat.

Briketa

Věk: 5 měsíců
Pohlaví: kočka
Briketa je narozena 10.7.2021. K nám do útulku byla přijata 23.9.2021 spolu se svými 3 sourozenci - bratříčkem Šmudlíkem a Šášou a sestřičkou Jůlinkou. Byli nalezeni v Dlouhé Loučce v lokalitě, kde se vyskytuje větší množství nekastrovaných koček, které se místní dobrovolníci snaží odchytávat a kastrovat. Koťátka žila venku s maminou bez kontaktu s člověkem a proto jsou polodivoká a musejí se socializovat. Briketa je celá černá kočička. Při příchodu byla velmi vystrašená z jakéhokoli kontaktu s člověkem. Postupně se osměluje, ale zatím je pořád plašší. Pořád se hodně bojí, ale už nesyčí.

Šáša

Věk: 6 měsíců
Pohlaví: kocour
Šáša je narozen 10.7.2021. K nám do útulku byl přijat 23.9.2021 spolu se svými 3 sourozenci - bratříčkem Šmudlíkem a sestřičkou Briketou a Jůlinkou. Byli nalezeni v Dlouhé Loučce v lokalitě, kde se vyskytuje větší množství nekastrovaných koček, které se místní dobrovolníci snaží odchytávat a kastrovat. Koťátka žila venku s maminou bez kontaktu s člověkem a proto jsou polodivoká a musejí se socializovat. Šáša je celý černý kocourek. Při příchodu byl velmi vystrašený z jakéhokoli kontaktu s člověkem. Postupně se osměluje, ale zatím je pořád plašší. Pořád se hodně bojí, ale už nesyčí.

Šmudlík

Věk: 6 měsíců
Pohlaví: kocour
Šmudlík je narozen 10.7.2021. K nám do útulku byl přijat 23.9.2021 spolu se svými 3 sourozenci - bratříčkem Šášou a sestřičkou Briketou a Jůlinkou. Byli nalezeni v Dlouhé Loučce v lokalitě, kde se vyskytuje větší množství nekastrovaných koček, které se místní dobrovolníci snaží odchytávat a kastrovat. Koťátka žila venku s maminou bez kontaktu s člověkem a proto jsou polodivoká a musejí se socializovat. Šmudlík je celý černý kocourek. Při příchodu byl velmi vystrašený z jakéhokoli kontaktu s člověkem. Postupně se osměluje, ale zatím je pořád plašší. Pořád se hodně bojí, ale už nesyčí.

Tramp

Věk: 5 měsíců
Pohlaví: kocour
Tramp je narozen zhruba 14.8.2021. K nám do útulku byl přijat 3.10.2021 se svojí sestřičkou Lady. Byli nalezeni v Rudolticích v lese, kde se jich někdo zbavil vyhozením do kopřiv. Nalezli je tam hodní lidé, kteří tam šli na vycházku a slyšeli je tam naříkat. Vlezli pro ně, zavolali nám a dovezli je. Tramp je celý rezavý kocourek. Z počátku byl hodně vyplašený a na jakýkoli lidský kontakt syčel a zalézal. Postupně se osměluje, už nesyčí, ale stále se bojí a při pohlazení zůstane celý ztuhlý. Neměl od začátku dobré zkušenosti a proto se teď bojí a musí si zvykat.

Lady

Věk: 5 měsíců
Pohlaví: kočka
Lady je narozena zhruba 14.8.2021. K nám do útulku byla přijata 3.10.2021 se svým bratříčkem Trampem. Byli nalezeni v Rudolticích v lese, kde se jich někdo zbavil vyhozením do kopřiv. Nalezli je tam hodní lidé, kteří tam šli na vycházku a slyšeli je tam naříkat. Vlezli pro ně, zavolali nám a dovezli je. Lady je tříbarevná mouratá kočička s rezavými flíčky. Z počátku byla hodně vyplašená a na jakýkoli lidský kontakt syčela a zalézala. Postupně se osměluje a už se i mazlí. Jen neměla od začátku dobré zkušenosti a proto se bála i nás. Teď je už mazlíček.

Chloe

Věk: 1 rok
Pohlaví: kočka
Chloe je narozena asi 1.10.2020, věk pouze odhadujeme. K nám do útulku byla přijata 12.10.2021. Byla nalezena v Temenici. Připojila se k jedné paní, která šla na procházku. Paní ji vzala k sobě domů, ale protože má malý byt a má pejska tak si ji nemohla nechat. Kontaktovala proto nás a kočičku přivezla. Chloe je černobílá kočička. Z počátku byla vyplašená a přepadlá a nechtěla ani baštit. Na druhý den u nás se rozkoukala a začala baštit za dva. Je zatím trochu opatrnější , ale jinak je velký mazlík.

Čiko

Věk: 10 měsíců
Pohlaví: kocour
Čiko je narozen 15.3.2021. K nám do útulku byl přijat 26.9.2021. Byl nalezen v lese v obci poblíž Štítů. Měl být přijat i se svojí maminkou, ale nakonec byl přijat sám, protože jeho maminka opět zabřezla a porodila koťátka opět někde v lese a již se ji nepodařilo odchytnout. Čiko je černobílý kocourek. Je hodně opatrný a trochu i bojácný. Musí si zvykat na lidský kontakt, ale postupem se více a více osměluje.