Naše kočičky

Hugo

Věk: 11 měsíců
Pohlaví: kocour
Hugo je narozen asi 5.12.2021. K nám do útulku byl přijat 15.10.2021. Byl nalezen v Králíkách. Dovezla ho paní, která jej nalezla v Králíkách u školy, kde naříkal hlady. Paní jej bylo líto, protože v blízkosti byla hlavní silnice a hrozilo, že by jej mohlo zajet auto. Kontaktovala nás a kocourka přivezla. Okamžitě se u nás vrhnul na misku se žrádlem, které jsme mu přichystali a vše v okamžiku zbaštil. Hugo je bílomouratý kocourek. Je nesmírně hodný a mazlivý. Je rád za každé pohlazení a za odpočinek v teple. Hrozně rád by našel milující domov plný pohody a hodného páníčka.

Sněhurka

Věk: 3 měsíce
Pohlaví: kočka
Sněhurka je narozena 1.8.2021. K nám do útulku byla přijata 10.10.2021. Byla nalezena ve Velkých Losinách, kde ji nalezl pán ze Šumperka, který na konci Velkých Losin staví domek. Vezl si na stavbu nějaký materiál a když tam dorazil, uslyšel kočičí naříkání. Šel po hlase a venku za štosem desek nalezl celé bílé koťátko. Bylo celé promrzlé a v hrozném stavu. Pán z toho byl špatný, protože to vypadalo, že koťátko dodělává. Byla apatická a padala jí hlava. Okamžitě nás kontaktoval a dovezl ji. U nás v útulku jsme ji dali na vyhřívanou podušku a volali a sháněli veterinu, zda by jsme s ní mohli dojet, protože byla neděle. Nakonec nám volali z veteriny, že nás vezmou v sedm hodin večer. Když jsme kočičku chystali do přepravky, měla zalepené oči a ležela jako mrtvá. Museli jsme ji očička umýt a při umývání najednou jako zázrakem se kočička posadila a začala se rozhlížet. Na veterině jí zjistili, že má v uších svrab a v očích zánět. Dostala proto antibiotika a mastičku do očí a pipetu na svrab a odblešení. U nás se pěkně zotavila a začala přibírat a je z ní krasavice. Sněhurka je celá bílá kočička. Je nesmírně mazlivá a neustále si vyžaduje pozornost. Je hodná a hravá. Uvítala by co nejdříve nový a milující domov.

Jůlinka

Věk: 4 měsíce
Pohlaví: kočka
Jůlinka je narozena 10.7.2021. K nám do útulku byla přijata 23.9.2021 spolu se svými 3 sourozenci - bratříčkem Šmudlíkem a Šášou a sestřičkou Briketou. Byli nalezeni v Dlouhé Loučce v lokalitě, kde se vyskytuje větší množství nekastrovaných koček, které se místní dobrovolníci snaží odchytávat a kastrovat. Koťátka žila venku s maminou bez kontaktu s člověkem a proto jsou polodivoká a musejí se socializovat. Jůlinka je celá mourovatá kočička. Při příchodu byla velmi vystrašená z jakéhokoli kontaktu s člověkem. Postupně se osměluje, ale zatím je pořád plašší. Pořád se hodně bojí, ale už nesyčí. Pořád se snaží skrývat a utíkat.

Briketa

Věk: 3 měsíce
Pohlaví: kočka
Briketa je narozena 10.7.2021. K nám do útulku byla přijata 23.9.2021 spolu se svými 3 sourozenci - bratříčkem Šmudlíkem a Šášou a sestřičkou Jůlinkou. Byli nalezeni v Dlouhé Loučce v lokalitě, kde se vyskytuje větší množství nekastrovaných koček, které se místní dobrovolníci snaží odchytávat a kastrovat. Koťátka žila venku s maminou bez kontaktu s člověkem a proto jsou polodivoká a musejí se socializovat. Briketa je celá černá kočička. Při příchodu byla velmi vystrašená z jakéhokoli kontaktu s člověkem. Postupně se osměluje, ale zatím je pořád plašší. Pořád se hodně bojí, ale už nesyčí.

Šáša

Věk: 4 měsíce
Pohlaví: kocour
Šáša je narozen 10.7.2021. K nám do útulku byl přijat 23.9.2021 spolu se svými 3 sourozenci - bratříčkem Šmudlíkem a sestřičkou Briketou a Jůlinkou. Byli nalezeni v Dlouhé Loučce v lokalitě, kde se vyskytuje větší množství nekastrovaných koček, které se místní dobrovolníci snaží odchytávat a kastrovat. Koťátka žila venku s maminou bez kontaktu s člověkem a proto jsou polodivoká a musejí se socializovat. Šáša je celý černý kocourek. Při příchodu byl velmi vystrašený z jakéhokoli kontaktu s člověkem. Postupně se osměluje, ale zatím je pořád plašší. Pořád se hodně bojí, ale už nesyčí.

Šmudlík

Věk: 4 měsíce
Pohlaví: kocour
Šmudlík je narozen 10.7.2021. K nám do útulku byl přijat 23.9.2021 spolu se svými 3 sourozenci - bratříčkem Šášou a sestřičkou Briketou a Jůlinkou. Byli nalezeni v Dlouhé Loučce v lokalitě, kde se vyskytuje větší množství nekastrovaných koček, které se místní dobrovolníci snaží odchytávat a kastrovat. Koťátka žila venku s maminou bez kontaktu s člověkem a proto jsou polodivoká a musejí se socializovat. Šmudlík je celý černý kocourek. Při příchodu byl velmi vystrašený z jakéhokoli kontaktu s člověkem. Postupně se osměluje, ale zatím je pořád plašší. Pořád se hodně bojí, ale už nesyčí.

Jája

Věk: 3 měsíce
Pohlaví: kočka
Jája je narozena 22.8.2021. Narodila se se přímo v útulku mamině Bublině, která byla přijata do azylu den před porodem. Bublina byla nalezena na Pastvinách. Jája pochází celkem z 5 koťátek, ale bohužel 3 koťátka zemřela. Přežila pouze Jája se svým bratříčkem Pájou. Jája je celá černá kočička s bílou náprsenkou. Je nesmírně hodná, mazlivá a přítulná. Hrozně ráda si hraje a skotačí. Je hodně zvyklá na lidský kontakt, protože musela být od mala přikrmována lahvičkou.

Pája

Věk: 3 měsíce
Pohlaví: kocour
Pája je narozen 22.8.2021. Narodil se přímo v útulku mamině Bublině, která byla přijata do azylu den před porodem. Bublina byla nalezena na Pastvinách. Pája pochází celkem z 5 koťátek, ale bohužel 3 koťátka zemřela. Přežil pouze Pája se svojí sestřičkou Jájou. Pája je celý světle šedý kocourek. Je velice hodný, mazlivý a přítulný. Hrozně rád si hraje a skotačí. Je hodně zvyklí na lidský kontakt, protože musel být od mala přikrmován lahvičkou.

Tramp

Věk: 3 měsíce
Pohlaví: kocour
Tramp je narozen zhruba 14.8.2021. K nám do útulku byl přijat 3.10.2021 se svojí sestřičkou Lady. Byli nalezeni v Rudolticích v lese, kde se jich někdo zbavil vyhozením do kopřiv. Nalezli je tam hodní lidé, kteří tam šli na vycházku a slyšeli je tam naříkat. Vlezli pro ně, zavolali nám a dovezli je. Tramp je celý rezavý kocourek. Z počátku byl hodně vyplašený a na jakýkoli lidský kontakt syčel a zalézal. Postupně se osměluje, už nesyčí, ale stále se bojí a při pohlazení zůstane celý ztuhlý. Neměl od začátku dobré zkušenosti a proto se teď bojí a musí si zvykat.

Lady

Věk: 3 měsíce
Pohlaví: kočka
Lady je narozena zhruba 14.8.2021. K nám do útulku byla přijata 3.10.2021 se svým bratříčkem Trampem. Byli nalezeni v Rudolticích v lese, kde se jich někdo zbavil vyhozením do kopřiv. Nalezli je tam hodní lidé, kteří tam šli na vycházku a slyšeli je tam naříkat. Vlezli pro ně, zavolali nám a dovezli je. Lady je tříbarevná mouratá kočička s rezavými flíčky. Z počátku byla hodně vyplašená a na jakýkoli lidský kontakt syčela a zalézala. Postupně se osměluje a už se i mazlí. Jen neměla od začátku dobré zkušenosti a proto se bála i nás. Teď je už mazlíček.

Chloe

Věk: 1 rok
Pohlaví: kočka
Chloe je narozena asi 12.10.2020, věk pouze odhadujeme. K nám do útulku byla přijata 2.10.2021. Byla nalezena v Temenici. Připojila se k jedné paní, která šla na procházku. Paní ji vzala k sobě domů, ale protože má malý byt a má pejska tak si ji nemohla nechat. Kontaktovala proto nás a kočičku přivezla. Chloe je černobílá kočička. Z počátku byla vyplašená a přepadlá a nechtěla ani baštit. Na druhý den u nás se rozkoukala a začala baštit za dva. Je zatím trochu opatrnější , ale jinak je velký mazlík.

Čiko

Věk: 8 měsíců
Pohlaví: kocour
Čiko je narozen 15.3.2021. K nám do útulku byl přijat 26.9.2021. Byl nalezen v lese v obci poblíž Štítů. Měl být přijat i se svojí maminkou, ale nakonec byl přijat sám, protože jeho maminka opět zabřezla a porodila koťátka opět někde v lese a již se ji nepodařilo odchytnout. Čiko je černobílý kocourek. Je hodně opatrný a trochu i bojácný. Musí si zvykat na lidský kontakt, ale postupem se více a více osměluje.

Bublina

Věk: 3 roky
Pohlaví: kočka
Bublina je narozena 20.5.2018. K nám do útulku byla přijata 21.8.2021. Bublina byla nalezena na Pastvinách, kde se připojila k chatce manželského páru, který tam byl na dovolené. Při odjezdu domů jim bylo kočičky líto, protože byla ve vysokém stádiu březosti a tak nám zavolali s prosbou o přijetí a kočičku přivezli. Druhý den kočička u nás v útulku porodila 5 koťátek. Až budou koťátka větší a budou samostatná, Bublina odejde do nového domova k mamince od paní, která ji k nám dovezla. Je neskutečně milá a mazlivá. Ráda se tulí.

Sazínek

Věk: 7 měsíců
Pohlaví: kocour
Sazínek je narozen 18.4.2021. K nám do útulku byl přijat 28.7. 2021. Nalezla jej paní učitelka Buiová v hlubokých lesích u Štítů, kde byla na borůvkách. Sazínek k ní přiběhl a naříkal, poté za ní šel 2 kilometry až k autu. Protože jí bylo koťátka líto, vzala ho k sobě a začala objíždět nedaleké chaty, jestli někomu koťátko nechybí. Poté co nikomu nechybělo a nikdo jej nechtěl, zavolala nám a na druhý den ho přivezla. Sazínek je černý kocourek s bílou náprsenkou pod krkem. Je hrozně moc mazlivý, jakmile si ho vezmete do náruče okamžitě začne vrnět a jen by se mazlil a mazlil. Je to zvídavé a hravé kotě, které by potřebovalo nový a milující domov.

Koksík

Věk: 7 měsíců
Pohlaví: kocour
Koksík je narozen 14.4.2021. K nám do útulku byl přijat 20.4.2021 se svojí mámou Mášou. Byli nalezeni na parkovišti v Šumperku a hrozilo, že je může dříve nebo později zajet nějaké auto, proto jedna paní neváhala a kontaktovala nás. Koksík je celý černý kocourek. Je mazlivý a strašný zvědavec. U všeho musí být, aby mu náhodou něco neuniklo. Hrozně rád prozkoumává nové věci a svoje okolí.

Sisi

Věk: 6 měsíců
Pohlaví: kočka
Sisi je narozena 11.5.2021. K nám do útulku byla přijata 18.7.2021 se svým bráškou Pištou a Pupíkem, který již našel nový domov. Všechny tři sourozence k nám do útulku dovezla jedna paní, která je nalezla vyhozené v příkopu u cesty ve Vyšehoří. Sisi je bílomouratá kočička. Je nesmírně mazlivá, hravá a přítulná. Je milá a křehká.