Naše kočičky

Ďáblice

Věk: 8 let
Pohlaví: kočka, kastrovaná
Ďáblice je narozena asi 12.5.2014. K nám do útulku byla přijata 22.12.2022. Ďáblice je mamina od kocourka Frída a kočičky Frídy a také je sestra kočičky Čertice. Všichni byli nalezeni v Králíkách paní, která Ďáblici nechala na své náklady vykastrovat a otestovat. Ďáblice je celá černá kočka a je stejně jako její sestra Čertice hodně plachá a nedůvěřivá k lidem, snad se to časem zlepší. Z toho důvodu je vhodnější do virtuální adopce.

Rajfík

Věk: 1 rok
Pohlaví: kocour
Rajfík je narozen asi 15.2.2021. K nám do útulku byl přijat 27.11.2022. Byl nalezen v Šumperku na ulici Dobrovského. Kontaktovala nás paní , kterou znám z Raiffeisen banky, že našla sraženou kočičku a neví, co má dělat. Tak jsem sedla do auta a vyjela. Cestou jsem se spojila s klinikou MVdr. Mináře, který měl zrovna pohotovost. Dojela jsem k paní a vzala kocourka na veto. Protože mu tekla krev z nosu a měl špinavou hlavu od hlíny, asi dostal ránu do puseny. Naštěstí nebylo vidět žádné výrazné zranění. Pro jistotu jsem mu nechala udělat rentgen, ten naštěstí žádnou zlomeninu nepotvrdil. Sice se třásl, snad šokem nebo bolestí. Dostal inj. na bolest, ATB a přední pravou packu dával pod sebe. Prý to může být nervového původu, tak dostal ještě injekci na to. U nás v azylu se hnedka otrkal a je z něj neskutečný mazlík. Rajfík je celý rezavý kocourek. Je to neskutečný mazlík a pořád by si jen hrál. Při přijetí nebyl vykastrovaný. První fotka v koši je u paní, která Rajfíka nalezla a kontaktovala nás.

Bertík 2

Věk: 5 let
Pohlaví: kocour
Bertík 2 je narozen asi 12.4.2017 (je to jen odhad, přesný věk nevíme). K nám do útulku byl přijat 12.11.2022 ještě s druhým kocourkem Matýskem. Dostali se k nám tak, že je někdo v sobotu v 6 hodin ráno postavil před dveře našeho útulku. Po zapnutí kamery se mi na ni objevily přepravky. Ihned jsem utíkala ven a strnula jsem hrůzou. Foukal silný studený vítr a vevnitř se třásli zimou dva velcí kocourci. Vedle nich bylo krmivo a stelivo. Byli v plastových přepravkách a měli na nich napsaná jména. Bertík 2 je celý rezavý kocourek. Zpočátku u nás byl pořád zalezlý pod pelíškem a byl ze všeho vyjevený. Ne že by byl plachý, ale bál se. Po pohlazení se začal mazlit. Je jinak mazlíček jen si déle zvyká na nové prostředí.

Matýsek

Věk: 5 let
Pohlaví: kocour, kastrovaný
Matýsek je narozen asi 12.4.2017 (je to jen odhad, přesný věk nevíme). K nám do útulku byl přijat 12.11.2022 ještě s druhým kocourkem Bertíkem 2. Dostali se k nám tak, že je někdo v sobotu v 6 hodin ráno postavil před dveře našeho útulku. Po zapnutí kamery se mi na ni objevily přepravky. Ihned jsem utíkala ven a strnula jsem hrůzou. Foukal silný studený vítr a vevnitř se třásli zimou dva velcí kocourci. Vedle nich bylo krmivo a stelivo. Byli v plastových přepravkách a měli na nich napsaná jména. Matýsek je černobílý kocour. Je to neskutečný kus kocoura váží 8.76 Kg. Je hodný a mazlivý.

Čertice

Věk: 2 roky
Pohlaví: kočka
Čertice je narozena asi 12.5.2014. K nám do útulku byla přijata 12.11.2022. Byla nalezena v Králíkách a je to sestra Ďáblice. Nejdříve byla odchycena a k nám do útulku dovezena koťátka od Ďáblice - kocourek Frído a kočička Frída, poté Čertice a poslední mamina od koťátek Ďáblice - sestra od Čertice. Ďáblice je celá černá kočka s mírně bílou náprsenkou. Je hodně bojácná a nedůvěřivá k lidem, snad se to časem zlepší. Z toho důvodu je vhodnější jen do virtuální adopce.

Frída

Věk: 4 měsíce
Pohlaví: kočka
Frída je narozena asi 2.9.2022. K nám do útulku byla přijata 9.11.2022. Byla nalezena v Králíkách spolu se svým bratříčkem Frídou a maminou Ďáblicí. Kontaktovala nás paní, že odchytila kotě to byl kocourek Frído a že je tam ještě jedno, kočička Frída, ale to se ji zatím nepodařilo odchytit. Odchytila ji až 9.11.2022 a ještě 12.11.2022 byla dovezena kočička Čertice - sestra od maminy koťat Ďáblice, ta se podařila odchytit 22.12. 2022. Frída je šedá kočička s černými proužky. Je trochu bojácná, ale jen zpočátku.

Frído

Věk: 4 měsíce
Pohlaví: kocour
Frído je narozen asi 2.9.2022. K nám do útulku byl přijat 6.11.2022. Byl nalezen v Králíkách spolu se svojí sestřičkou Frídou a maminou Ďáblicí. Kontaktovala nás paní, že odchytila kotě to byl kocourek Frído a že je tam ještě jedno, kočička Frída, ale ta se ji zatím nepodařilo odchytit. Odchytila ji až 9.11.2022 a ještě 12.11.2022 byla dovezena kočička Čertice - sestra od maminy koťat Ďáblice, ta se podařila odchytit 22.12. 2022. Frído je celý černý kocourek. Je trochu bojácný, ale jen zpočátku.

Kora

Věk: 5 měsíců
Pohlaví: kočka
Kora je narozena asi 2.8.2022. K nám do útulku byla přijata 23.8.2022 spolu s maminou Broskvičkou a se svými třemi sourozenci - sestřičkou Kirou a bratříčky Winkym a Tinkym. Při přijetí byla koťátka asi tři týdny stará a musela se začít dokrmovat lahvičkou, protože Broskvička měla málo mléka. Byli nalezeni v Bedřichovicích, kde se u jednoho domku objevují vyhozené kočičky, je to vedle silnice. Gravidní Broskvička se jim tam okotila na uhlí. Kora je želvovinová kočička. Je mazlivá, hravá pořád jen skotačí se sourozenci.

Tinky

Věk: 5 měsíců
Pohlaví: kocour
Tinky je narozen asi 2.8.2022. K nám do útulku byl přijat 23.8.2022 spolu s maminou Broskvičkou a se svými třemi sourozenci - sestřičkou Kirou, Korou a bratříčkem Winkym. Při přijetí byla koťátka asi tři týdny stará a musela se začít dokrmovat lahvičkou, protože Broskvička měla málo mléka. Byli nalezeni v Bedřichovicích, kde se u jednoho domku objevují vyhozené kočičky, je to vedle silnice. Gravidní Broskvička se jim tam okotila na uhlí. Tinky je celý mouratý kocourek. Je nesmírně hodný, mazlivý a hravý.

Páťa

Věk: 4 měsíce
Pohlaví: kocour
Páťa je narozen asi 26.9.2022. K nám do útulku byl přijat 31.10.2022 spolu se svojí sestřičkou Káťou. Byli nalezeni v Bratrušově. Kontaktovala nás paní, která jela ze Šumperka na Jeseník a na začátku Bratrušova vidí u cesty sedět malé kotě. Zastaví a kousek od něj sedí další. Tak to celé obešla, ale žádné další už nenašla. Ihned nám volala. Koťátka byla při přijetí vyhladovělá a zavšivená. Ihned jsme je objednali na veterinu. Páťa je černošedý kocourek s trochu mramorovou kresbou. Je hodný, mazlivý a přítulný.

Káťa

Věk: 4 měsíce
Pohlaví: kočka
Káťa je narozena asi 26.9.2022. K nám do útulku byla přijata 31.10.2022 spolu se svým bratříčkem Páťou. Byli nalezeni v Bratrušově. Kontaktovala nás paní, která jela ze Šumperka na Jeseník a na začátku Bratrušova vidí u cesty sedět malé kotě. Zastaví a kousek od něj sedí další. Tak to celé obešla, ale žádné další už nenašla. Ihned nám volala. Koťátka byla při přijetí vyhladovělá a zavšivená. Ihned jsme je objednali na veterinu. Káťa je celá černá kočička a je hodná, mazlivá a přítulná.

Mína

Věk: 4 roky
Pohlaví: kočka
Mína je narozena asi 12.05.2018. K nám do útulku byla přijata 22.10.2022 spolu se svými 5 dvoutýdenními koťátky. Byli nalezeni ve Velkých Losinách. Kontaktovala nás paní, že se jí kočička zabydlela a okotila v kůlně. I přes vyhlášený STOP STAV jsme je přijali, protože v kůlně by koťátka umrzla. Mína je celá šedá kočička. Je neskutečně hodná, starostlivá mamina a je přítulná. Až koťátka odrostou a budou sami baštit Mínu si vezme paní, která nám ji dovezla.

Nancy

Věk: 9 měsíců
Pohlaví: kočka
Nancy je narozena asi 2.4.2022. K nám do útulku byla přijata 16.9.2022. Byla nalezena Na Ramzové. Kontaktovali nás dvě paní, které byli na dovolené na chatě na Šeráku s prosbou o přijetí kočičky, která se potulovala v okolí chaty a naříkala hlady. Kočičku jsme i nad stav přijali. Zpočátku byla vyplašená, ale pomalu si zvykla. Nancy je celá mouratá kočička, která má místy mírně rezavé flíčky. Je hodně mazlivá a kontaktní.

Gaia

Věk: 6 měsíců
Pohlaví: kočka
Gaia je narozena asi 16.7.2022. K nám do útulku byla přijata 14.9.2022. Byla nalezena v Libavé u Olomouce. Kontaktovala nás paní, že maličkou Gaiu našla vyhozenou venku, má něco s očičkem a je vyhublá. I přes stop stav jsme ji přijali a paní ji přivezla. Hned druhý den po přijetí jsme jeli s kočičkou na veterinu a tam konstatovali, že má přes očičko blánu, která se musí odoperovat a pak se uvidí, jestli se očičko bude dát zachránit a nebo jestli o něj bude muset přijít. Druhé očičko měla zahnísané a muselo se jí ho čistit. Gaia je celá rezavá kočička. Je neskutečně milá, hodná, mazlivá a přítulná.

Elsa

Věk: 7 měsíců
Pohlaví: kočka
Elsa je narozena asi 15.6.2022. K nám do útulku byla přijata 3.9.2022. Byla nalezena v Šumperku na ulici 8. května, kde ji nalezli děti jak se potulovala pod auty. Neváhali a vzali ji domů. Nás kontaktoval jejich otec a kočičku přivezl. Elsa je želvovinová kočička. Je nesmírně mazlivá, hodná, mírumilovná a kontaktní. Hodně ráda se mazlí a pokud někoho spatří hned se za ním vydá a začne se otírat a vrnět.

Kubík

Věk: 6 měsíců
Pohlaví: kocour
Kubík je narozen asi 30.6.2022. K nám do útulku byl přijat 23.8.2022 spolu se svými dvoumi sestřičkami Kitty a Ketty. Byli nalezeni v Bedřichovicích, kde se u jednoho domku objevují vyhozené kočičky, navíc je to vedle silnice. Původně jsme tam jeli pro kočičku Broskvičku, která se okotila na uhlí, ale nakonec jsme vzali i tyhle tři rarášky, protože nám jich bylo líto. Kubík je rezavobílý kocourek s delším chloupkem. První dny u nás byl opatrnější, ale teď u z něj neskutečný mazlík a rád si hraje. Při hlazení hned začne krásně vrnět.