Naše kočičky

Nancy

Věk: 6 měsíců
Pohlaví: kočka
Nancy je narozena asi 2.4.2022. K nám do útulku byla přijata 16.9.2022. Byla nalezena Na Ramzové. Kontaktovali nás dvě paní, které byli na dovolené na chatě na Šeráku s prosbou o přijetí kočičky, která se potulovala v okolí chaty a naříkala hlady. Kočičku jsme i nad stav přijali. Zpočátku byla vyplašená, ale pomalu si zvykla. Nancy je celá mouratá kočička, která má místy mírně rezavé flíčky. Je hodně mazlivá a kontaktní.

Gaia

Věk: 2 měsíce
Pohlaví: kočka
Gaia je narozena asi 16.7.2022. K nám do útulku byla přijata 14.9.2022. Byla nalezena v Libavé u Olomouce. Kontaktovala nás paní, že maličkou Gaiu našla vyhozenou venku, má něco s očičkem a je vyhublá. I přes stop stav jsme ji přijali a paní ji přivezla. Hned druhý den po přijetí jsme jeli s kočičkou na veterinu a tam konstatovali, že má přes očičko blánu, která se musí odoperovat a pak se uvidí, jestli se očičko bude dát zachránit a nebo jestli o něj bude muset přijít. Druhé očičko měla zahnísané a muselo se jí ho čistit. Gaia je celá rezavá kočička. Je neskutečně milá, hodná, mazlivá a přítulná.

Elsa

Věk: 3 měsíce
Pohlaví: kočka
Elsa je narozena asi 15.6.2022. K nám do útulku byla přijata 3.9.2022. Byla nalezena v Šumperku na ulici 8. května, kde ji nalezli děti jak se potulovala pod auty. Neváhali a vzali ji domů. Nás kontaktoval jejich otec a kočičku přivezl. Elsa je želvovinová kočička. Je nesmírně mazlivá, hodná, mírumilovná a kontaktní. Hodně ráda se mazlí a pokud někoho spatří hned se za ním vydá a začne se otírat a vrnět.

Kubík

Věk: 3 měsíce
Pohlaví: kocour
Kubík je narozen asi 30.6.2022. K nám do útulku byl přijat 23.8.2022 spolu se svými dvoumi sestřičkami Kitty a Ketty. Byli nalezeni v Bedřichovicích, kde se u jednoho domku objevují vyhozené kočičky, navíc je to vedle silnice. Původně jsme tam jeli pro kočičku Broskvičku, která se okotila na uhlí, ale nakonec jsme vzali i tyhle tři rarášky, protože nám jich bylo líto. Kubík je rezavobílý kocourek s delším chloupkem. První dny u nás byl opatrnější, ale teď u z něj neskutečný mazlík a rád si hraje. Při hlazení hned začne krásně vrnět.

Ketty

Věk: 3 měsíce
Pohlaví: kočka
Ketty je narozena asi 30.6.2022. K nám do útulku byla přijata 23.8.2022 spolu se svými dvoumi sourozenci kočičkou Kitty a kocourkem Kubíkem. Byli nalezeni v Bedřichovicích, kde se u jednoho domku objevují vyhozené kočičky, navíc je to vedle silnice. Původně jsme tam jeli pro kočičku Broskvičku, která se okotila na uhlí, ale nakonec jsme vzali i tyhle tři rarášky, protože nám jich bylo líto. Ketty je celá mouratá kočička s delším chloupkem. Je zatím trochu opatrnější, bojí se. Je ale jen vystrašená z nového prostředí. Když zjistí, že se jí nic nestane, nechá se i pohladit. Chce to jen čas a trpělivost. Už si u nás zvykla natolik, že se neschovává a neutíká.

Kitty

Věk: 3 měsíce
Pohlaví: kočka
Kitty je narozena asi 30.6.2022. K nám do útulku byla přijata 23.8.2022 spolu se svými dvoumi sourozenci kočičkou Ketty a kocourkem Kubíkem. Byli nalezeni v Bedřichovicích, kde se u jednoho domku objevují vyhozené kočičky, navíc je to vedle silnice. Původně jsme tam jeli pro kočičku Broskvičku, která se okotila na uhlí, ale nakonec jsme vzali i tyhle tři rarášky, protože nám jich bylo líto. Kitty je mouratobílá kočička s delším chloupkem. Je zatím trochu opatrnější, ale není divoká a nechce se schovávat. Jen je vystrašená z nového prostředí. Nechá se pohladit a časem z ní určitě bude i mazlík. Chce to jen čas a trpělivost.

Broskvička

Věk: 2 roky
Pohlaví: kočka
Broskvička je narozena asi 2.5.2020. K nám do útulku byla přijata 23.8.2022 spolu se svými pěti koťátky, které jsou asi tři týdny staré. Byla nalezena v Bedřichovicích, kde se u jednoho domku objevují vyhozené kočičky, je to vedle silnice. Gravidní Broskvička se jim tam okotila na uhlí. Do útulku jsme ji přijali spolu s jejími 5 malými asi třítýdenními koťátky. Jela jsem hlavně pro ně, ale když jsem viděla, že se tam potulují ještě tři malá asi měsíc a půl stará koťátka, neváhala jsem a vzala je také. Broskvička je celá mouratá kočička. Je nesmírně hodná, mazlivá a o svá koťátka se krásně stará, je starostlivá.

Sendy

Věk: 1 rok
Pohlaví: kočka, kastrovaná
Sendy je narozena asi 15.7.2021. K nám do útulku byla přijata 22.8.2022 spolu se svým bratříčkem Rendym. Byli nalezeni v Olšanech. Sendy je tříbarevná kočička u které převládá mouratobílá barva, jen místy má rezavé flíčky. Je oproti svému bratříčkovi trochu více kontaktní. Také se ještě trochu bojí, ale nechá se pohladit a neutíká. Je to zvědavá slečna, která si ráda hraje. Bohužel se u ní při testování zjistilo, že je FIV POZITIVNÍ. Z toho důvodu je vhodnější do virtuální adopce, nebo ke stejně nemocné kočičce, nebo jako jedináček popřípadě se svým bratříčkem Rendym jako jediné kočičky v domácnosti.

Rendy

Věk: 1 rok
Pohlaví: kocour
Rendy je narozen asi 15.7.2021. K nám do útulku byl přijat 22.8.2022 spolu se svojí sestřičkou Sendy. Byli nalezeni v Olšanech. Rendy je rezavobílý kocourek. Je trochu nesmělý a bázlivý, ale není divoký. Jen se trochu bojí. Je zvědavý, ale opatrný. Chce to čas, aby si zvyknul na nové prostředí. Bohužel se u něj při testování zjistilo, že je FIV POZITIVNÍ. Z toho důvodu je vhodnější do virtuální adopce, nebo ke stejně nemocné kočičce, nebo jako jedináček popřípadě se svojí sestřičkou Sendy jako jediné kočičky v domácnosti.

Jurášek

Věk: 6 měsíců
Pohlaví: kocour
Jurášek je narozen asi 5.4.2022. K nám do útulku byl přijat 17.8.2022. Byl nalezen v Šumperku v areálu firmy Agritec. K nám do útulku jej dovezla paní, která do areálu firmy chodí krmit opuštěné a divoké kočičky. Dne 12.8.2022 k nám do útulku přivezla paní bratříčka Juráška, celého černého kocourka Raráška a říkala, že jsou tam ještě jeho bráškové, jen se jí je nepodařilo odchytit všechny. Proto Jurášek byl přijat později. Zůstal tam tedy ještě jeden jejich sourozenec, který se zatím nenechá odchytit. Jurášek je celý mouratý kocourek. Prozatím je trochu plašší, ale není divoký. Chce to čas a trpělivost a zvykne si.

Princezna

Věk: 2 měsíce
Pohlaví: kočka
Princezna je narozena asi 8.7.2022. K nám do útulku byla přijata 13.8.2022. Byla nalezena na Malé Morávce na silnici u Rychty. Nalezli ji manželé z Olomouce, kteří tam byli na dovolené. Nevěděli co mají dělat a tak kontaktovali nás. Princezna je tříbarevná kočička. Je nesmírně hodná, mazlivá, hravá a přítulná. Je to prostě princezna k rozmazlování.

Rarášek

Věk: 6 měsíců
Pohlaví: kocour
Rarášek je narozen asi 5.4.2022. K nám do útulku byl přijat 12.8.2022. Byl nalezen v Šumperku v areálu firmy Agritec. K nám do útulku jej dovezla paní, která do areálu firmy chodí krmit opuštěné a divoké kočičky. Rarášek není až tak plachý, a tak se nechal chytit. Jeho brášku Juráška nám paní dovezla 17.8.2022 kdy se jí podařil odchytit také. Zůstal tam tedy ještě jeden jejich sourozenec, který se zatím nenechá odchytit. Rarášek je celý černý kocourek. Je trochu plašší povahy, ale není divoký. Chce to čas a trpělivost a zvykne si..

Špagetka

Věk: 3 měsíce
Pohlaví: kocour
Špagetka je narozen asi 6.7.2022. K nám do útulku byl přijat spolu se svým bratříčkem Štaflíkem 27.7.2022 jako třítýdenní koťátko. Byli nalezeni u Mohelnice v poli s obilím, kde je nalezl pán, který tam zrovna sekal traktorem. Kontaktovala nás paní, která nám koťátka dovezla do Zábřehu na Moravě. Při přijetí byli špinavý, měli záněty v očích a byli velice hladový. Byla to koťátka sotva do dlaně a musela se kojit lahvičkou. Špagetka je celý černý kocourek. Je trochu drobnější.

Štaflík

Věk: 3 měsíce
Pohlaví: kocour
Štaflík je narozen asi 6.7.2022. K nám do útulku byl přijat spolu se svým bratříčkem Špagetkou 27.7.2022 jako třítýdenní koťátko. Byli nalezeni u Mohelnice v poli s obilím, kde je nalezl pán, který tam zrovna sekal traktorem. Kontaktovala nás paní, která nám koťátka dovezla do Zábřehu na Moravě. Při přijetí byli špinavý, měli záněty v očích a byli velice hladový. Byla to koťátka sotva do dlaně a musela se kojit lahvičkou. Štaflík je bílomouratý kocourek.

Piškotek

Věk: 6 měsíců
Pohlaví: kocour
Piškotek je narozen 1.4.2022. K nám do útulku byl přijat 26.7.2022. Byl nalezen v Háji ve Slezsku. Nalezli jej manželé při procházce v lese, kde Piškotek pobíhal na volno. Chtěli si ho nechat jenže při testování na veterině mu bylo zjištěno, že je FeLV pozitivní a protože mají doma ještě další své kočičky nemohli si jej nechat. Zkoušeli Piškotka nabízet i svým známým , ale neúspěšně, proto kontaktovali nás a domluvili se na přijetí. Protože máme vytvořenou FeLV místnost se stejně nemocnými kočičkami mohli jsme jej přijmout. Piškotek je bílomouratý kocourek. Je neskutečně fantastický, mazlivý, hravý a hodný. Má rád lidskou společnost , ale i tu kočičí. Ničeho se nebojí a hrozně rád skotačí. Protože je FeLV pozitivní tak je vhodný do virtuální adopce, nebo ke stejně nemocné kočičce, nebo jako jedináček.

Kuky

Věk: 5 měsíců
Pohlaví: kocour
Kuky je narozen asi 6.5.2022. K nám do útulku byl přijat 9.7.2022. Byl nalezen v Dolních Studénkách. Kontaktoval nás jeden pán, že objevil na parkovišti malé kotě, které naříkalo a nevěděl co s ním. Při přijetí mělo koťátko zánět očí a bylo začervené. Kuky je celý černý kocourek s mírně nahnědlým nádechem. Je to nesmírně mazlivý brouček, který má rád lidskou společnost a hrozně nerad zůstává o samotě. Pořád by si jen hrál a nechal se hýčkat a rozmazlovat.