Naše kočičky

Filípek

Filípek

Věk: 7 měsíců
Pohlaví: kocour
Filípek je narozen asi 16.9.2023. K nám do útulku byl přijat 24.10.2023. Byl nalezen na Dolní Moravě. Nalezli jej tam paní, které byli na dovolené z Prahy. Jelikož měli ten den odjet bylo jim líto, tam tak malého kocourka zanechat a proto nás kontaktovali. Přijali jsme jej i nad stav. Po přijetí se u něj objevila rýma a výtok z očí a proto jsme jej ihned vzali na veterinu. Dostal antibiotika a mastičku do očí. Za pár dní se mu vše zlepšilo. Filípek je černobílý kocourek. Je to malý rarášek a hrozně rád skotačí. Je zprvu trošičku nevěřící, ale poté se osmělí a rád si hraje. Je rád středem pozornosti.

Popelka

Popelka

Věk: 8 měsíců
Pohlaví: kočka
Popelka je narozena asi 20.8.2023. K nám do útulku byla přijata 22.10.2023. Byla nalezena ve Vykýřovicích na ulici Vřesová. Nalezla ji paní, ve křoví u cesty. Kontaktovala nás s prosbou o přijetí. I nad stav jsme ji přijali. Popelka je celá černá kočička s trošku bílou náprsenkou. Je pořád hodně bojácná. Hodně se schovává a syčí. Přijde jen na misku se žrádlem a zase se snaží schovat. Není moc zvyklá na lidskou společnost. Snažíme se ji socializovat, ale uvidíme jestli se nám to do budoucna podaří.

Nelinka

Nelinka

Věk: 4 roky
Pohlaví: kočka, kastrovaná
Nelinka je narozena asi 18.9.2019. K nám do útulku byla přijata 15.10.2023. Byla nalezena v Osikově. Kontaktovala nás paní, která má na Osikově chalupu a Nelinka se k nim přitoulala a chodívala k nim na krmení. Jenže paní nám sdělila, že na zimu chatu zazimují a vrátí se až na jaře. Kontaktovala nás proto, že jí bylo kočičky líto co s ní celou zimu bude. Po delším váhání jsme se rozhodli kočičku i nad stav přijmout. Nelinka je tříbarevná kočička. Je zprvu nevěřící a trochu bojácná. Potřebuje trochu více času než si zvykne, ale poté se i pomazlí. Je klidnější povahy a nejraději jen polehává.

Ebinka

Ebinka

Věk: 1 rok
Pohlaví: kočka
Ebinka je narozena asi 2.3.2023. K nám do útulku byla přijata 18.9.2023. Byla nalezena v Hanušovicích. Kontaktovali nás dvě paní učitelky, které šly zrovna z práce na vlak, že u vlakového nádraží ve výkopu mňoukala kočička. Vzaly ji a dovezly ji k nám do útulku. Při přijetí nebyla nijak zanedbaná, možná se někomu zaběhla a nenašla cestu zpět. Ebinka je tříbarevná kočička. Je neskutečně milá, mazlivá a kontaktní. Ráda si hraje a baští. Pokud hledáte krasavici na mazlení a bezva společnici do života je Ebinka ta pravá volba.

Losinka

Losinka

Věk: 10 měsíců
Pohlaví: kočka
Losinka je narozena asi 18.6.2023. K nám do útulku byla přijata 11.8.2023. Byla nalezena na lukách mezi Velkými Losinami a Loučnou. Nalezla ji tam slečna, která se projížděla na koni. Najednou uslyšela mňoukání a uprostřed luk nalezla malou bílošedou kuličku. Jelikož v okolí nebyl žádný dům, zavolala příteli, aby přijel autem a kontaktovali nás s prosbou o přijetí. Koťátko bylo hladové a na smrt vystrašené. Losinka je bílošeděmourovatá kočička. Při přijetí měla průjem, výtok z očiček, byla hubená a vytrašená. Snažíme se ji neustále socializovat, ale kdo ví co zažila a co to v ní zanechalo. Je pořád nevěřícná a bojácná., nevyhledává lidský kontakt. Pokud si ji, ale vezmete na ruce schoulí se vám v náruči a začne krásně vrnět.

Mišpulinka

Mišpulinka

Věk: 10 měsíců
Pohlaví: kočka
Mišpulinka je narozena asi 20.6.2023. K nám do útulku byla přijata 10.8.2023. Byla nalezena u Oskavy, kde ji nalezli houbaři na kraji silnice. Kontaktovali nás s prosbou o přijetí. Nakonec jsme ji po zvážení situace přijali, protože nám paní řekla, že si ji nemůže nechat, že má doma kočku, která by ji nepřijala. Při přijetí měla zalepená očička hnisem a byla pohublá. Hned druhý den jsme ji vzali na veterinu, kde dostala pipetu na ušní svrab a mastičku do očiček. Mišpulinka je černobílá kočička. Je nesmírně mazlivá a hravá. Při kontaktu začne okamžitě krásně vrnět. Má hrozně ráda lidský kontakt a je schopná se chytit vaší ruky a viset na vás jako klíště :) Někdy je až moc vlezlá, je to prostě malý rarach a přísavka. Je neskutečně zvídavá a milá.

Minda

Minda

Věk: 1 rok
Pohlaví: kočka
Minda je narozena asi 8.10.2022. K nám do útulku byla přijata 22.10.2022 spolu se svojí maminou Mínou a se svými čtyřmi sourozenci - kočičkou Miškou a kocourkem Freydym, Greydym a Princátkem. Byli nalezeni ve Velkých Losinách, kde se Mína okotila jedné paní v kůlně. Jelikož začínalo být chladno a koťátka byla teprve čtrnáctidenní kontaktovala nás paní s prosbou o přijetí. Nakonec jsme je i nad stav přijali. Minda je želvovinová kočička. Je trochu opatrnější než její sourozenci, ale není divoká. Jen jí trvá než získá důvěru. Hrozně ráda si hraje a skotačí. Z důvodu, že se u jejích sourozenců objevila FIP nákaza adopce možná jen do nového domova bez dalších kočiček, jako jedináček nebo ke stejně nemocné kočičce.

Ďáblice

Ďáblice

Věk: 9 let
Pohlaví: kočka, kastrovaná
Ďáblice je narozena asi 12.5.2014. K nám do útulku byla přijata 22.12.2022. Ďáblice je mamina od kocourka Frída a kočičky Frídy a také je sestra kočičky Čertice. Všichni byli nalezeni v Králíkách paní, která Ďáblici nechala na své náklady vykastrovat a otestovat. Ďáblice je celá černá kočka a je stejně jako její sestra Čertice hodně plachá a nedůvěřivá k lidem, snad se to časem zlepší. Z toho důvodu je vhodnější do virtuální adopce.

Čertice

Čertice

Věk: 3 roky
Pohlaví: kočka
Čertice je narozena asi 12.5.2014. K nám do útulku byla přijata 12.11.2022. Byla nalezena v Králíkách a je to sestra Ďáblice. Nejdříve byla odchycena a k nám do útulku dovezena koťátka od Ďáblice - kocourek Frído a kočička Frída, poté Čertice a poslední mamina od koťátek Ďáblice - sestra od Čertice. Ďáblice je celá černá kočka s mírně bílou náprsenkou. Je hodně bojácná a nedůvěřivá k lidem, snad se to časem zlepší. Z toho důvodu je vhodnější jen do virtuální adopce.

Frída

Frída

Věk: 1 rok
Pohlaví: kočka
Frída je narozena asi 2.9.2022. K nám do útulku byla přijata 9.11.2022. Byla nalezena v Králíkách spolu se svým bratříčkem Frídou a maminou Ďáblicí. Kontaktovala nás paní, že odchytila kotě to byl kocourek Frído a že je tam ještě jedno, kočička Frída, ale to se ji zatím nepodařilo odchytit. Odchytila ji až 9.11.2022 a ještě 12.11.2022 byla dovezena kočička Čertice - sestra od maminy koťat Ďáblice, ta se podařila odchytit 22.12. 2022. Frída je šedá kočička s černými proužky. Je trochu bojácná, ale jen zpočátku.

Frído

Frído

Věk: 1 rok
Pohlaví: kocour, kastrovaný
Frído je narozen asi 2.9.2022. K nám do útulku byl přijat 6.11.2022. Byl nalezen v Králíkách spolu se svojí sestřičkou Frídou a maminou Ďáblicí. Kontaktovala nás paní, že odchytila kotě to byl kocourek Frído a že je tam ještě jedno, kočička Frída, ale ta se ji zatím nepodařilo odchytit. Odchytila ji až 9.11.2022 a ještě 12.11.2022 byla dovezena kočička Čertice - sestra od maminy koťat Ďáblice, ta se podařila odchytit 22.12. 2022. Frído je celý černý kocourek. Je trochu bojácný, ale jen zpočátku.

Kora

Kora

Věk: 1 rok
Pohlaví: kočka
Kora je narozena asi 2.8.2022. K nám do útulku byla přijata 23.8.2022 spolu s maminou Broskvičkou a se svými třemi sourozenci - sestřičkou Kirou a bratříčky Winkym a Tinkym. Při přijetí byla koťátka asi tři týdny stará a musela se začít dokrmovat lahvičkou, protože Broskvička měla málo mléka. Byli nalezeni v Bedřichovicích, kde se u jednoho domku objevují vyhozené kočičky, je to vedle silnice. Gravidní Broskvička se jim tam okotila na uhlí. Kora je želvovinová kočička. Je mazlivá, hravá pořád jen skotačí se sourozenci.

Tinky

Tinky

Věk: 1 rok
Pohlaví: kocour, kastrovaný
Tinky je narozen asi 2.8.2022. K nám do útulku byl přijat 23.8.2022 spolu s maminou Broskvičkou a se svými třemi sourozenci - sestřičkou Kirou, Korou a bratříčkem Winkym. Při přijetí byla koťátka asi tři týdny stará a musela se začít dokrmovat lahvičkou, protože Broskvička měla málo mléka. Byli nalezeni v Bedřichovicích, kde se u jednoho domku objevují vyhozené kočičky, je to vedle silnice. Gravidní Broskvička se jim tam okotila na uhlí. Tinky je celý mouratý kocourek. Je nesmírně hodný, mazlivý a hravý.

Káťa

Káťa

Věk: 1 rok
Pohlaví: kočka
Káťa je narozena asi 26.9.2022. K nám do útulku byla přijata 31.10.2022 spolu se svým bratříčkem Páťou. Byli nalezeni v Bratrušově. Kontaktovala nás paní, která jela ze Šumperka na Jeseník a na začátku Bratrušova vidí u cesty sedět malé kotě. Zastaví a kousek od něj sedí další. Tak to celé obešla, ale žádné další už nenašla. Ihned nám volala. Koťátka byla při přijetí vyhladovělá a zavšivená. Ihned jsme je objednali na veterinu. Káťa je celá černá kočička a je hodná, mazlivá a přítulná. Z důvodu, že se u jejího sourozence objevila FIP nákaza adopce možná jen do nového domova bez dalších kočiček, jako jedináček nebo ke stejně nemocné kočičce.

Mína

Mína

Věk: 5 let
Pohlaví: kočka
Mína je narozena asi 12.05.2018. K nám do útulku byla přijata 22.10.2022 spolu se svými 5 dvoutýdenními koťátky. Byli nalezeni ve Velkých Losinách. Kontaktovala nás paní, že se jí kočička zabydlela a okotila v kůlně. I přes vyhlášený STOP STAV jsme je přijali, protože v kůlně by koťátka umrzla. Mína je celá šedá kočička. Je neskutečně hodná, starostlivá mamina a je přítulná. Z důvodu, že se u jejích koťátek objevila FIP nákaza adopce možná jen do nového domova bez dalších kočiček, jako jedináček nebo ke stejně nemocné kočičce.

Nancy

Nancy

Věk: 2 roky
Pohlaví: kočka
Nancy je narozena asi 2.4.2022. K nám do útulku byla přijata 16.9.2022. Byla nalezena Na Ramzové. Kontaktovali nás dvě paní, které byli na dovolené na chatě na Šeráku s prosbou o přijetí kočičky, která se potulovala v okolí chaty a naříkala hlady. Kočičku jsme i nad stav přijali. Zpočátku byla vyplašená, ale pomalu si zvykla. Nancy je celá mouratá kočička, která má místy mírně rezavé flíčky. Je hodně mazlivá a kontaktní.