Naše kočičky

Bublina

Věk: 3 roky
Pohlaví: kočka
Bublina je narozena 20.5.2018. K nám do útulku byla přijata 21.8.2021. Bublina byla nalezena na Pastvinách, kde se připojila k chatce manželského páru, který tam byl na dovolené. Při odjezdu domů jim bylo kočičky líto, protože byla ve vysokém stádiu březosti a tak nám zavolali s prosbou o přijetí a kočičku přivezli. Druhý den kočička u nás v útulku porodila 5 koťátek. Až budou koťátka větší a budou samostatná, Bublina odejde do nového domova k mamince od paní, která ji k nám dovezla. Je neskutečně milá a mazlivá. Ráda se tulí.

Angelika

Věk: 4 měsíce
Pohlaví: kočka
Angelika je narozená 19.5.2021. K nám do útulku byla přijata nejprve 29.8.2021 kdy nám volala a psala paní, která bydlí v Šumperku, že se k nim přitoulalo kotě a jestli bychom ji nemohli prijmout, protože ona si je nemůže nechat, neboť má již doma 2 kočičky. A přítel jí další nepovolí. Kočičku jsme tedy přijali. Následující den paní psala, že jí přítel kočičku povolil a že si ji tedy vezmou zpátky. Byli jsme šťastní. Jenomže 6.9.2021 se k nám do útulku kočička opět musela vrátit, protože jeden z kocourků, co již měla paní doma (mimochodem také od nás z útulku ) dostal šílenou alergickou reakci, až s ním museli na veterinu a tam jim bylo řečeno, že kocourek má alergii na tu kočičku a musejí ji dát pryč. Proto jsme Angeliku přijali podruhé. Angelika je celá mouratá kočička. Je nesmírně hodná, milá a přítulná. Je velice klidná. Ráda baští a je opatrnější a trvá jí, než si na něco nebo někoho zvykne.

Sazínek

Věk: 5 měsíců
Pohlaví: kocour
Sazínek je narozen 18.4.2021. K nám do útulku byl přijat 28.7. 2021. Nalezla jej paní učitelka Buiová v hlubokých lesích u Štítů, kde byla na borůvkách. Sazínek k ní přiběhl a naříkal, poté za ní šel 2 kilometry až k autu. Protože jí bylo koťátka líto, vzala ho k sobě a začala objíždět nedaleké chaty, jestli někomu koťátko nechybí. Poté co nikomu nechybělo a nikdo jej nechtěl, zavolala nám a na druhý den ho přivezla. Sazínek je černý kocourek s bílou náprsenkou pod krkem. Je hrozně moc mazlivý, jakmile si ho vezmete do náruče okamžitě začne vrnět a jen by se mazlil a mazlil. Je to zvídavé a hravé kotě, které by potřebovalo nový a milující domov.

Uhlík

Věk: 4 měsíce
Pohlaví: kocour
Uhlík je narozen 21.5.2021. K nám do útulku byl přijat 28.5.2021. Byl nalezen ve Štítech, kde jej našli vyhozeného u chodníku v trávě. Při přijetí měl teprve pár dní, sotva viděl. Naštěstí se jej ujala mamina Míša, která byla přijata do útulku i se svým koťátkem, které zrovna kojila. Uhlíka se ujala a odkojila jej. Uhlík je celý černý kocourek. Je na svůj věk trochu menší. Vyrostl z něj nesmírný mazlík a neposeda, který si rád hraje.

Koksík

Věk: 5 měsíců
Pohlaví: kocour
Koksík je narozen 14.4.2021. K nám do útulku byl přijat 20.4.2021 se svojí mámou Míšou. Byli nalezeni na parkovišti v Šumperku a hrozilo, že je může dříve nebo později zajet nějaké auto, proto jedna paní neváhala a kontaktovala nás. Koksík je celý černý kocourek. Je mazlivý a strašný zvědavec. U všeho musí být, aby mu náhodou něco neuniklo. Hrozně rád prozkoumává nové věci a svoje okolí.

Sisi

Věk: 4 měsíce
Pohlaví: kočka
Sisi je narozena 11.5.2021. K nám do útulku byla přijata 18.7.2021 se svým bráškou Pištou a Pupíkem, který již našel nový domov. Všechny tři sourozence k nám do útulku dovezla jedna paní, která je nalezla vyhozené v příkopu u cesty ve Vyšehoří. Sisi je bílomouratá kočička. Je nesmírně mazlivá, hravá a přítulná. Je milá a křehká.

Pišta

Věk: 4 měsíce
Pohlaví: kocour
Pišta je narozen 11.5.2021. K nám do útulku byl přijat 18.7.2021 se svojí sestřičkou Sisi a bráškou Pupíkem, který již našel nový domov. Všechny tři sourozence k nám do útulku dovezla jedna paní, která je nalezla vyhozené v příkopu u cesty ve Vyšehoří. Pišta je rezavobílý kocourek. Je velice mazlivý, hravý, přítulný a zvědavý.

Jednoočko

Věk: 4 měsíce
Pohlaví: kočka
Jednoočko je narozena 1.5.2021. K nám do útulku byla přijata 8.6.2021. Byla nalezena v Zábřeze, kde byla vyhozena do příkopu a byla ve špatném stavu. Nalezla ji jedna paní, která neváhala a okamžitě ji vzala na veterinu a nechala ji ošetřit. Měla slepené oči hnisavým výtokem a po vyčištění očiček pravé oko zakalené, chronicky změněné/ poraněné. Bohužel má teď menší handicap, na očičko nevidí a bude muset jít na vyoperování. To jí ale nabrání v prozkoumávání věcí kolem sebe. Jednoočko je celá černá kočička s mírně bílou náprsenkou. Je hodně hravá, aktivní a zvídavá. Je to mazlík a užívá si života plnými doušky. Umí se proměnit v pořádnou dračici.

Toník

Věk: 1 rok
Pohlaví: kocour
Toník je narozen 3.2.2020. K nám do útulku byl přijat 17.6.2021. Toníka k nám do útulku přivezla jedna paní, která jej nalezla vyhozeného u popelnic v Šumperku. Chodila jej tam krmit, ale domů si ho vzít nemohla, a tak nás poprosila jestli by jsme kocourka nepřijali. Hrozilo mu, že jej u popelnic někdo zabije. Lidé tam do kočiček kopali a byli na ně naštvaní, že tam jsou. Toník je bílomouratý kocourek. Je velice zvědavý, mazlivý a pořád vyhledává lidský kontakt. Vychází dobře i s ostatními kočičkami. Je hodně kamarádský a pořád by si jen hrál. Moc rád papá, ale je hrozný mlsoun :)

Zoubek

Věk: 10 let
Pohlaví: kocour
Zoubek je narozen 1.4.2011. K nám do útulku byl přijat 26.5.2021. Zoubek se dostal k nám do útulku tak, že vběhnul do domu jedné paní v Šumperku. Paní nás kontaktovala a po domluvě Zoubka přivezla. Zoubek je celý černý kocour. Má krásné zelené oči. Je hodně mazlivý a až přehnaně přítulný. Je rád za každé pohlazení a pořád by se jen tulil. Je bezproblémový i mezi ostatními kočičkami. Chybí mu pravý horní zoubek (špičák) a druhý levý mu vyčuhuje ven z pusy, proto dostal jméno Zoubek.

Vaflička

Věk: 4 roky
Pohlaví: kočka
Vaflička je narozena 2.4.2017. K nám do útulku byla přijata 30.4.2017 se svojí sestřičkou Palačinkou. Palačinka je mouratobílá kočička. Je plachá, bojácná a nedůvěřivá. Je hodně opatrná, ale zvykne si a nechá se i pohladit. Je vhodnější do virtuální adopce a nebo ke zkušenému a trpělivému chovateli.

Johánek

Věk: 1 rok
Pohlaví: kocour
Johánek je narozen 4.5.2020. K nám do útulku byl přijat 3.8.2020. Byl ponechán v otevřené krabici před naším útulkem. Z krabice utekl a tři dny nebyl k nalezení. Nakonec se naštěstí přitoulal k sousedovi a ten nám zavolal a Johánka přinesl k nám do azylu. Johánek je kocourek s mramorovou kresbou. Je nesmírně mazlivý a přítulný. Je rád středem pozornosti, proto by potřeboval nový domov, kde by dostal péči a pozornost, kterou tady až v takové míře nemá. Je to velký zvědavec.

Tomy

Věk: 4 roky
Pohlaví: kocour
Tomy je narozen 6.6.2017. K nám do útulku byl přijat 14.5.2021. Tomy se potuloval asi týden kolem azylu, vždy přišel na žrádlo do venkovní misky a zase utekl. Zprvu byl plachý. Nakonec se přitoulal k sousedce, která má biofarmu. Tam, se ho podařilo zavřít a odchytit jedné z pracovnic útulku. Byl plný klíšťat, na kost vyhublý a měl průjem. U nás v azylu začal baštit za dva a brzy nabral kila zpátky a je z něj pořádný kus kocoura. Tomy je mouratý kocourek s rezavým nádechem. Je nesmírně mazlivý a přítulný až vlezlý. Prostě se rád mazlí. Bohužel je pozitivní na FeLV. Z toho důvodu je vhodný do virtuální adopce a nebo ke kočičce se stejnou nemocí a nebo jako jedináček.

Majka

Věk: 6 let
Pohlaví: kočka
Majka je celá černá mohutná kočička. Je divoká a bojácná, ale pokud ji člověk chytí , tak neublíží jen se přikrčí. Je vhodnější do virtuální adopce a nebo ke zkušenému a trpělivému chovateli.

Priscilla

Věk: 3 roky
Pohlaví: kočka
Priscilla je černobílá kočička, u které převládá černá barva. Je plachá a bojácná, ale ne divoká. Jen je opatrná a potřebuje čas.

Psyché

Věk: 6 let
Pohlaví: kočka
Psyché je černá kočička. Je divoká a plachá. Ale neublíží, jen se přikrčí a nebo raději uteče. Je vhodnější do virtuální adopce a nebo ke zkušenému a trpělivému chovateli.