Naše kočičky

Piškotek

Věk: 4 měsíce
Pohlaví: kocour
Piškotek je narozen 1.4.2022. K nám do útulku byl přijat 26.7.2022. Byl nalezen v Háji ve Slezsku. Nalezli jej manželé při procházce v lese, kde Piškotek pobíhal na volno. Chtěli si ho nechat jenže při testování na veterině mu bylo zjištěno, že je FeLV pozitivní a protože mají doma ještě další své kočičky nemohli si jej nechat. Zkoušeli Piškotka nabízet i svým známým , ale neúspěšně, proto kontaktovali nás a domluvili se na přijetí. Protože máme vytvořenou FeLV místnost se stejně nemocnými kočičkami mohli jsme jej přijmout. Piškotek je bílomouratý kocourek. Je neskutečně fantastický, mazlivý, hravý a hodný. Má rád lidskou společnost , ale i tu kočičí. Ničeho se nebojí a hrozně rád skotačí. Protože je FeLV pozitivní tak je vhodný do virtuální adopce, nebo ke stejně nemocné kočičce, nebo jako jedináček.

Kuky

Věk: 3 měsíce
Pohlaví: kocour
Kuky je narozen asi 6.5.2022. K nám do útulku byl přijat 9.7.2022. Byl nalezen v Dolních Studénkách. Kontaktoval nás jeden pán, že objevil na parkovišti malé kotě, které naříkalo a nevěděl co s ním. Při přijetí mělo koťátko zánět očí a bylo začervené. Kuky je celý černý kocourek s mírně nahnědlým nádechem. Je to nesmírně mazlivý brouček, který má rád lidskou společnost a hrozně nerad zůstává o samotě. Pořád by si jen hrál a nechal se hýčkat a rozmazlovat.

Brit

Věk: 9 let
Pohlaví: kocour
Brit je starší kocourek. K nám do útulku byl přijat 18.7.2022. Byl nalezen ve Velkých Losinách. Zavolala nám jedna paní, že se u ní u domu objevil kocourek a nechat si jej nemůže protože má doma psy. Kocourek byl ve špatném stavu, v uších měl svrab a byl začervený. Proto jsme jej přijali. Nechtěl se nechat hladit a sahat na sebe, byl nevrlý a vrčel. Brit je britský modrý kocourek. Pomalinku si u nás zvyká a už se nechá i pohladit.

Vilík

Věk: 3 měsíce
Pohlaví: kocour
Vilík je narozen asi 25.4.2022. K nám do útulku byl přijat 29.6.2022. Byl nalezen v Postřelmově. Našla ho slečna, která jej slyšela naříkat ve křoví. Vzala ho k sobě domů a po domluvě ho dovezla k nám. Při přijetí hrozně zrychleně dýchal a tak jsme ho vzali okamžitě na veterinu. Dostal antibiotika a už je v pořádku. Vilík je celý mouratý kocourek. Je hrozně mazlivý, aktivní a hravý. Hrozně rád má lidskou společnost a nerad zůstává o samotě.

Matouš

Věk: 1 rok
Pohlaví: kocour
Matouš je narozen asi 3.5.2021. K nám do útulku byl přijat 27.6.2022. Byl nalezen spolu se svým bratříčkem Bělouškem v Rejcharticích, kde je nechali napospas sousedi, kteří se odstěhovali z domu a kocourky tam zanechali osudu. Při přijetí byli vyhublí a hrozně se báli. Pořád se ještě hodně bojí, ale Matouš je extrémně bojácný. Matouš je mouratobílý kocourek. Byla by pro ně vhodnější virtuální adopce, ale možná by mohly jít i ke zkušenému a trpělivému chovateli a pokud by to bylo jen trošku možné raději spolu.

Bělouš

Věk: 1 rok
Pohlaví: kocour
Bělouš je narozen asi 3.5.2021. K nám do útulku byl přijat 27.6.2022. Byl nalezen spolu se svým bratříčkem Matoušem v Rejcharticích, kde je nechali napospas sousedi, kteří se odstěhovali z domu a kocourky tam zanechali osudu. Při přijetí byli vyhublí a hrozně se báli. Pořád ještě se hodně bojí, ale Matoušek je více plachý a bojácný. Bělouš je celý bílý kocourek a není už tolik plachý. Byla by pro ně vhodnější virtuální adopce, ale možná by mohly jít i ke zkušenému a trpělivému chovateli a pokud by to bylo jen trošku možné raději spolu.

Tuláček

Věk: 3 roky
Pohlaví: kocour
Tuláček je narozen odhadem v roce 2019. K nám do útulku byl přijat 13.5.2022. Byl nalezen v Šumperku. Potuloval se kolem paneláků a chodil na krmení k jedné z našich pracovnic, ta jej vždy k večeru přikrmovala. Hrozilo mu, že jej přejede auto nebo mu někdo ublíží, proto jej pracovnice útulku odchytila a přivezla. Při přijetí byl zadredovaný a musel se pořádně vyčesat. Dostal pipetu proti vnějším parazitům a byl odčerven. Tuláček je celý černý kocourek s delším chlupem. Po přijetí byl pár dní trochu bojácný a nesmělý, ale už si zvyknul a otrkal se. Je mazlík, ale pokud se mu něco nelíbí umí to dát najevo.

Kominíček 2

Věk: 6 let
Pohlaví: kocour
Kominíček je starší kocourek. K nám do útulku byl přijat 2.5.2022. Byl nalezen v Bludově. Zavolala nám jedna paní, že v jejím okolí, kde je pár domků, někdo vyhodil kocourka. Potuloval se tam asi týden, za každým chodil a naříkal. Paní, která jej chodila krmit si ho nechat nemohla a proto kontaktovala nás s prosbou o přijetí. Při přijetí byl kocourek velice zanedbaný, na krku měl velkou lysinu, která se mu táhla přes levou packu až pod břicho a na prsou měl mokvající ránu ze které mu vytíkal hnis. Na veterině dostal pipetu proti vnějším parazitům, vitamínovou injekci a antibiotika. Kominíček je celý černý kocour. Je hodný, mazlivý, ale pokud se mu něco nelíbí umí to dát jasně najevo. Hodně baští a je velký jedlík a je to na něm vidět, je to kus kocoura.

Macík

Věk: 3 roky
Pohlaví: kocour
Leon je narozen asi v roce 2019. K nám do útulku byl přijat 2.4.2022. Byl nalezen v domě v obci poblíž Dolních Studének při vyklízení domu po paní, která zemřela. K nám do útulku jej dovezl pán, který dům pomáhal vyklízet a když kocourka nalezl, nevěděl co má dělat. Kontaktoval nás s prosbou o přijetí. První dva dny u nás byl Leonek celý přepadlý, nechtěl jíst, bál se a schovával se. Poté se osmělil a je z něj neskutečný mazlík. Leonek je celý mouratý kocour. Hrozně rád baští, hraje si a nejraději má pořád lidskou společnost.

Edík

Věk: 1 rok
Pohlaví: kocour, kastrovaný
Edík je narozen 10.7.2021. K nám do útulku byl přijat 2.2.2022 spolu se svými dvoumi bratříčky - Snoopym a Bertíkem. Byli nalezeni v Hanušovicích na benzinové stanici, kde je někdo vyhodil z auta. Kocourci pobíhali po silnici a všimnula si jich jedna paní, které jejich osud nebyl lhostejný a kontaktovala nás s prosbou o přijetí. Kocourky jsme nakonec i nad stav přijali. Edík je celý černý kocourek. Je nesmírně mazlivý, přítulný a hodný. Hrozně rád se válí a lenoší, ale rád si i zadovádí.

Bertík

Věk: 1 rok
Pohlaví: kocour, kastrovaný
Bertík je narozen 10.7.2021. K nám do útulku byl přijat 2.2.2022 spolu se svými dvoumi bratříčky - Snoopym a Edíkem. Byli nalezeni v Hanušovicích na benzinové stanici, kde je někdo vyhodil z auta. Kocourci pobíhali po silnici a všimnula si jich jedna paní, které jejich osud nebyl lhostejný a kontaktovala nás s prosbou o přijetí. Kocourky jsme nakonec i nad stav přijali. Bertík je celý černý kocourek, ale místy mu černá barva přechází do hnědé. Je nesmírně mazlivý a hodný. Hrozně rád se válí a lenoší.

Bella

Věk: 10 měsíců
Pohlaví: kočka
Bella je narozena 5.10.2021. K nám do útulku byla přijata 2.12.2021 spolu se svými čtyřmi sourozenci - sestřička Stella a bratříček Čaky, Riky a Miky. K nám do útulku je donesl pán z chatové oblasti Lužná, že je krmí, ale nemůže si je nechat a že pokud je nepřijmeme tak, že je někde vypustí. Tak jsme je přijali. Ze začátku byli velice bojácní, ale už si pomaloučku začali zvykat a už se tak nebojí. Bella je rezavobílá kočička u které převládá rezavá barva. Pořád se ještě musí socializovat a zvykat si, ale už se tolik nebojí a nechá se i pohladit.

Stella

Věk: 10 měsíců
Pohlaví: kočka
Stella je narozena 5.10.2021. K nám do útulku byla přijata 2.12.2021 spolu se svými čtyřmi sourozenci - sestřička Bella a bratříček Čaky, Riky a Miky. K nám do útulku je donesl pán z chatové oblasti Lužná, že je krmí, ale nemůže si je nechat a že pokud je nepřijmeme tak, že je někde vypustí. Tak jsme je přijali. Ze začátku byli velice bojácní, ale už si pomaloučku začali zvykat a už se tak nebojí. Stella je rezavobílá kočička. Pořád se ještě musí socializovat a zvykat si, ale už se tolik nebojí a nechá se i pohladit. Hrozně ráda dovádí se svými sourozenci.

Miky

Věk: 10 měsíců
Pohlaví: kocour
Miky je narozen 5.10.2021. K nám do útulku byl přijat 2.12.2021 spolu se svými čtyřmi sourozenci - sestřička Bella a Stella a bratříček Riky a Čaky. K nám do útulku je donesl pán z chatové oblasti Lužná, že je krmí, ale nemůže si je nechat a že pokud je nepřijmeme tak, že je někde vypustí. Tak jsme je přijali. Ze začátku byli velice bojácní, ale už si pomaloučku začali zvykat a už se tak nebojí. Miky je rezavobílý kocourek u kterého převládá bílá barva. Pořád se musí ještě socializovat, ale už není tolik bojácný a nechá se i pohladit.

Riky

Věk: 10 měsíců
Pohlaví: kocour
Riky je narozen 5.10.2021. K nám do útulku byl přijat 2.12.2021 spolu se svými čtyřmi sourozenci - sestřička Bella a Stella a bratříček Čaky a Miky. K nám do útulku je donesl pán z chatové oblasti Lužná, že je krmí, ale nemůže si je nechat a že pokud je nepřijmeme tak, že je někde vypustí. Tak jsme je přijali. Ze začátku byli velice bojácní, ale už si pomaloučku začali zvykat a už se tak nebojí. Riky je světle rezavý kocourek. Pořád se musí ještě socializovat, ale už není tolik bojácný, nechá se pohladit i pomazlit.

Čaky

Věk: 10 měsíců
Pohlaví: kocour
Čaky je narozen 5.10.2021. K nám do útulku byl přijat 2.12.2021 spolu se svými čtyřmi sourozenci - sestřička Bella a Stella a bratříček Riky a Miky. K nám do útulku je donesl pán z chatové oblasti Lužná, že je krmí, ale nemůže si je nechat a že pokud je nepřijmeme tak, že je někde vypustí. Tak jsme je přijali. Ze začátku byli velice bojácní, ale už si pomaloučku začali zvykat a už se tak nebojí. Čaky je šedobílý kocourek. Je z pěti sourozenců pořád nejvíce plachý a na lidi ještě i syčí. Musí se pořád socializovat.